Британська розвідка назвала можливі причини активізації дій росіян на Слобожанському напрямку

Джерело: Міноборони Великої Британії

У розвідці Сполученого Королівства припустили, що активізація дій російської армії на Слобожанському напрямку може вказувати на те, що РФ зацікавлена зберегти і за можливості отримати нові здобутки у тому районі.

За даними аналітиків, останніми днями на північній ділянці лінії фронту, у Харківській та Луганській областях, помічається ріст інтенсивності артобстрілів та, ймовірно, атак росіян невеликими підрозділами. Хоча, як зауважили фахівці, російська дезінформація ускладнює розуміння, що відбувається.

“Росія, скоріш за все, отримала дуже незначні успіхи, але її поновлена активність на півночі свідчить про важливість цього району для Кремля, оскільки зараз Росія відчуває значний тиск на півдні у секторі під Запоріжжям”, – йдеться у повідомленні.

Також додається, що західна група сил РФ, ймовірно, намагається знову просунутися до річки Оскіл для створення буферної зони поблизу Луганської області, контроль над якою Росія майже точно вважає однією з головних цілей у війні.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.