Британська розвідка повідомила про рекордні втрати росіян у вересні

Джерело: Міноборони Великої Британії

У вересні середньодобові втрати російської армії у війні проти Україн становили 1271 особу вбитими та пораненими. Це максимальне значення від початку повномасштабного вторгнення. Попередній рекорд був зафіксований у травні цього року, коли російська армія розпочала наступ на Харків і втрачала по 1262 особи на добу.

Джерело: Міноборони Великої Британії

Розвідка пов’язує зростання російських втрат із розширенням зони бойових дій на Харківщині та Курщині, а також зі збільшенням інтенсивності  битв уздовж лінії фронту.

За прогнозом британської розвідки, російські війська й надалі намагатимуться розтягнути ЗСУ, використовуючи перевагу у живій силі для подолання оборонних позицій українців та досягнення тактичних успіхів. На ситуацію навряд чи вплине і зима, хоча зазвичай в холодну пору року армії скорочують наступальні операції через те, що погодні умови ускладнюють ведення боїв. У Лондоні вважають, що втрати російської армії залишатимуться високими — на рівні 1000 осіб на добу, оскільки ворог покладається на штурмову піхоту і не веде маневреної війни.

За оцінками Міноборони Британії, всього з початку вторгнення Росія втратила понад 648 тисяч солдатів. Генеральний штаб України називає цифру  661,63 тисячі росіян.

Водночас кількість убитих досягла 200 тисяч солдатів, інформувала 17 вересня газета The Wall Street Journal.

Для компенсації втрат армії потрібен постійний потік нових солдатів. Російська влада шукає добровольців по регіонах, пропонуючи щедрі бонуси, на які за першу половину року вже витратили 8% федерального бюджету РФ. Згідно з офіційними даними, щодня контракт із міноборони РФ підписують близько 1000 осіб. Своєю чергою, британська розвідка називала ці цифри завищеними.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.