Британські розвідники повідомили, чому РФ припинила участь у «Чорноморській зерновій ініціативі»

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

17 липня Росія повідомила, що не продовжуватиме участі у “Чорноморській зерновій ініціативі”. У британській розвідці зауважили, що РФ пішла на такий крок оскільки вважає, що угода більше не відповідає її інтересам.

Вихід Росії з угоди фактично покінчив з безпечним проходом суден, які вивозили зерно з України. Тепер Росія прагне стримувати всі торговельні судна з українських портів.

“Росія, ймовірно, прийняла рішення вийти деякий час тому, оскільки вирішила, що угода більше не відповідає її інтересам”, – мовиться у звіті.

Натомість публічно РФ почала замасковувати реальні причини свого виходу з угоди дезінформацією про занепокоєність тим, що цивільні судна у небезпеці через українські морські міни.

Більш того, РФ звинуватила Україну у використанні зернового коридору у воєнних цілях, не надавши жодних доказів своїх слів.

19 липня 2023 року міноборони Росії заявило, що буде вважати, що всі судна, які наближаються до України, перевозять зброю.

“Російський Чорноморський флот, ймовірно, тепер братиме активнішу роль у зриві будь-якої торгівлі, яка триває. Однак операції з блокування ЧФ будуть під загрозою через українські надводні кораблі без екіпажу та крилаті ракети берегової оборони”, – резюмували фахівці.

  • Білий дім попередив, що Росія може розширити свої атаки на зернові потужності України. Зокрема окупанти можуть атакувати цивільні судна у Чорному морі, звинувативши у них Українську державу.
  • Дві ночі поспіль РФ обстрілювала об’єкти портової інфраструктури, задіяні в “Зерновій ініціативі”. Ворог атакував зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.

Міністерство закордонних справ України ознайомилося з доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, відкинувши висновки щодо поправок до Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.

Вчора, 1 січня, росіяни атакували Київ ударними безпілотниками. Внаслідок падіння уламків дронів на будинок у Печерському районі загинув науковець Ігор Зима зі своєю дружиною Олесею Сокур. Колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловив співчуття через трагедію.

Працівники ДБР завершили розслідування стосовно командира однієї з військових частин Дніпропетровської області, котрий державним коштом організував закупівлю для підлеглих партії неякісного одягу на майже 140 млн гривень.

Благодійний фонд Петра Порошенка нагадав, що рік тому росіяни знищили Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, а за цей час відбудова історичної памʼятки так і не розпочалась, попри те, що Фонд запропонував фінансову допомогу для відновлення зруйнованої будівлі. 

2 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про початок реформи медико-соціальних експертних комісій, що триватиме та буде удосконалюватись протягом 2025 року.