Британські розвідники повідомили, чому РФ припинила участь у «Чорноморській зерновій ініціативі»

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

17 липня Росія повідомила, що не продовжуватиме участі у “Чорноморській зерновій ініціативі”. У британській розвідці зауважили, що РФ пішла на такий крок оскільки вважає, що угода більше не відповідає її інтересам.

Вихід Росії з угоди фактично покінчив з безпечним проходом суден, які вивозили зерно з України. Тепер Росія прагне стримувати всі торговельні судна з українських портів.

“Росія, ймовірно, прийняла рішення вийти деякий час тому, оскільки вирішила, що угода більше не відповідає її інтересам”, – мовиться у звіті.

Натомість публічно РФ почала замасковувати реальні причини свого виходу з угоди дезінформацією про занепокоєність тим, що цивільні судна у небезпеці через українські морські міни.

Більш того, РФ звинуватила Україну у використанні зернового коридору у воєнних цілях, не надавши жодних доказів своїх слів.

19 липня 2023 року міноборони Росії заявило, що буде вважати, що всі судна, які наближаються до України, перевозять зброю.

“Російський Чорноморський флот, ймовірно, тепер братиме активнішу роль у зриві будь-якої торгівлі, яка триває. Однак операції з блокування ЧФ будуть під загрозою через українські надводні кораблі без екіпажу та крилаті ракети берегової оборони”, – резюмували фахівці.

  • Білий дім попередив, що Росія може розширити свої атаки на зернові потужності України. Зокрема окупанти можуть атакувати цивільні судна у Чорному морі, звинувативши у них Українську державу.
  • Дві ночі поспіль РФ обстрілювала об’єкти портової інфраструктури, задіяні в “Зерновій ініціативі”. Ворог атакував зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.

За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів.