Британські розвідники повідомили, чому РФ припинила участь у «Чорноморській зерновій ініціативі»
Джерело: Twitter міноборони Великої Британії
17 липня Росія повідомила, що не продовжуватиме участі у “Чорноморській зерновій ініціативі”. У британській розвідці зауважили, що РФ пішла на такий крок оскільки вважає, що угода більше не відповідає її інтересам.
Вихід Росії з угоди фактично покінчив з безпечним проходом суден, які вивозили зерно з України. Тепер Росія прагне стримувати всі торговельні судна з українських портів.
“Росія, ймовірно, прийняла рішення вийти деякий час тому, оскільки вирішила, що угода більше не відповідає її інтересам”, – мовиться у звіті.
Натомість публічно РФ почала замасковувати реальні причини свого виходу з угоди дезінформацією про занепокоєність тим, що цивільні судна у небезпеці через українські морські міни.
Більш того, РФ звинуватила Україну у використанні зернового коридору у воєнних цілях, не надавши жодних доказів своїх слів.
19 липня 2023 року міноборони Росії заявило, що буде вважати, що всі судна, які наближаються до України, перевозять зброю.
“Російський Чорноморський флот, ймовірно, тепер братиме активнішу роль у зриві будь-якої торгівлі, яка триває. Однак операції з блокування ЧФ будуть під загрозою через українські надводні кораблі без екіпажу та крилаті ракети берегової оборони”, – резюмували фахівці.
- Білий дім попередив, що Росія може розширити свої атаки на зернові потужності України. Зокрема окупанти можуть атакувати цивільні судна у Чорному морі, звинувативши у них Українську державу.
- Дві ночі поспіль РФ обстрілювала об’єкти портової інфраструктури, задіяні в “Зерновій ініціативі”. Ворог атакував зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.
16 листопада глава США Джо Байден планує провести зустріч з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час глобального саміту у Перу. Це стане для Байдена останньою можливістю кинути виклик китайському президенту безпосередньо щодо хакерських атак, погроз проти Тайваню, порушень прав людини та підтримки вторгнення Росії в Україну.
Проживання на окупованій території нерідко змушує людей робити складний вибір на користь отримання російського паспорта….
СБУ повідомила про підозру Лі Вон Чолю (також відомого під псевдонімом Герман Прокопів), громадянину України корейського походження, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською ОДА та брав участь у захопленні будівлі.
Російська армія вранці четверга, 14 листопада, атакувала Слов’янськ на Донеччині. Під обстріл потрапив екіпаж патрульних.
Жертви сексуального насильства в умовах війни отримали понад 300 виплат проміжних репарацій, про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова наглядової ради пілотного проєкту Катерина Левченко.