Британські розвідники пояснили, чому РФ почала завдавати ударів по Одещині після виходу з зернової угоди
Джерело: Twitter міноборони Великої Британії
У британській розвідці пояснили, чому Росія почала завдавати ударів по Одеських портах та зернових складах після того, як вийшла з “Чорноморської зернової ініціативи”.
Фахівці нагадали, що масовані атаки на Одещину розпочались 18 липня. Для атак було застосовна низку ракет Х-22, які розроблені для знищення авіаносців.
Внаслідок атак пошкоджено кілька зернових ангарів у порту Чорноморськ на південь від Одеси, а також історичний центр міста.
24 липня 2023 року Росія поширила односторонні удари безпілотників до доків на річці Дунай, приблизно за 200 метрів від кордону з Румунією.
Розвідники нагадали, що зернова угода діяла з серпня 2022 року по червень 2023 року. У цей період РФ утримувалась від атак по інфраструктурі південних областей.
Та оскільки Росія не продовжила угоду, Кремль, ймовірно, почувається менш політично обмеженим і намагається завдати удару по цілях в Одесі, оскільки вважає, що Україна зберігає військові засоби в цих районах.
Водночас експерти додали, що загалом з початку війни російська ударна кампанія характеризувалася поганою розвідкою та нефункціональним процесом цілевказування.
- Декілька ночей поспіль російські окупаційні війська завдають ракетно-дронових ударів по Одеській області, зокрема по портовій та зерновій інфраструктурі України. На думку фахівців Інституту вивчення війни, у такий спосіб Кремль намагається натиснути на Захід, аби він пішов на поступки РФ.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.