Британські розвідники пояснили, чому РФ почала завдавати ударів по Одещині після виходу з зернової угоди
Джерело: Twitter міноборони Великої Британії
У британській розвідці пояснили, чому Росія почала завдавати ударів по Одеських портах та зернових складах після того, як вийшла з “Чорноморської зернової ініціативи”.
Фахівці нагадали, що масовані атаки на Одещину розпочались 18 липня. Для атак було застосовна низку ракет Х-22, які розроблені для знищення авіаносців.
Внаслідок атак пошкоджено кілька зернових ангарів у порту Чорноморськ на південь від Одеси, а також історичний центр міста.
24 липня 2023 року Росія поширила односторонні удари безпілотників до доків на річці Дунай, приблизно за 200 метрів від кордону з Румунією.
Розвідники нагадали, що зернова угода діяла з серпня 2022 року по червень 2023 року. У цей період РФ утримувалась від атак по інфраструктурі південних областей.
Та оскільки Росія не продовжила угоду, Кремль, ймовірно, почувається менш політично обмеженим і намагається завдати удару по цілях в Одесі, оскільки вважає, що Україна зберігає військові засоби в цих районах.
Водночас експерти додали, що загалом з початку війни російська ударна кампанія характеризувалася поганою розвідкою та нефункціональним процесом цілевказування.
- Декілька ночей поспіль російські окупаційні війська завдають ракетно-дронових ударів по Одеській області, зокрема по портовій та зерновій інфраструктурі України. На думку фахівців Інституту вивчення війни, у такий спосіб Кремль намагається натиснути на Захід, аби він пішов на поступки РФ.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.