Британські розвідники пояснили, чому РФ почала завдавати ударів по Одещині після виходу з зернової угоди

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

У британській розвідці пояснили, чому Росія почала завдавати ударів по Одеських портах та зернових складах після того, як вийшла з “Чорноморської зернової ініціативи”.

Фахівці нагадали, що масовані атаки на Одещину розпочались 18 липня. Для атак було застосовна низку ракет Х-22, які розроблені для знищення авіаносців.

Внаслідок атак пошкоджено кілька зернових ангарів у порту Чорноморськ на південь від Одеси, а також історичний центр міста.

24 липня 2023 року Росія поширила односторонні удари безпілотників до доків на річці Дунай, приблизно за 200 метрів від кордону з Румунією.

Розвідники нагадали, що зернова угода діяла з серпня 2022 року по червень 2023 року. У цей період РФ утримувалась від атак по інфраструктурі південних областей.

Та оскільки Росія не продовжила угоду, Кремль, ймовірно, почувається менш політично обмеженим і намагається завдати удару по цілях в Одесі, оскільки вважає, що Україна зберігає військові засоби в цих районах.

Водночас експерти додали, що загалом з початку війни російська ударна кампанія характеризувалася поганою розвідкою та нефункціональним процесом цілевказування.

  • Декілька ночей поспіль російські окупаційні війська завдають ракетно-дронових ударів по Одеській області, зокрема по портовій та зерновій інфраструктурі України. На думку фахівців Інституту вивчення війни, у такий спосіб Кремль намагається натиснути на Захід, аби він пішов на поступки РФ.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.