Британські розвідники пояснили, навіщо РФ створила Азовський військово-морський округ зі штабом в окупованому Маріуполі

Джерело: Twiiter міноборони Великої Британії

Підпорядкований Чорноморському флоту РФ новостворений округ, за даними російських окупантів, командуватиме вісьмома військовими кораблями, серед яких три сучасних корвети класу “Каракурт”, які можуть запускати крилаті ракети “Калібр”.

Азовське море є життєво важливим морським простором для Росії, оскільки воно з’єднує її внутрішні водні шляхи з міжнародними морськими шляхами.

У контексті війни Азовське море є альтернативним варіантом військового постачання, якщо сухопутні маршрути Росії до півдня України будуть знищені.

“Азовський військово-морський округ, ймовірно, зосередиться на підтримці матеріально-технічних і контрпартизанських завдань, звільнивши основні кораблі ЧФ для зосередження на ударних операціях на великі відстані та розмістити морську силу далі за кордон”, – резюмували фахівці.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період. 

Російська армія продовжує втрачати вищий склад командирів на війні проти України. 28 листопада ліквідований заступник командира 14-го армійського корпусу РФ генерал-майор Володимир Завадський.