Британські розвідники проаналізували, як на окупантів вплине удар ЗСУ по аеродромах на ТОТ

Джерело: міноборони Великої Британії

У британській розвідці проаналізували удари ЗСУ по аеродромах військ РФ у тимчасово окупованих Луганську та Бердянську, який було завдано 17 жовтня ракетами ATACMS.

Хоча масштаби збитків поки що не підтверджені, ймовірно, дев’ять російських військових вертольотів у Бердянську та п’ять у Луганську були знищені.

“Враховуючи те, що безпосередня авіаційна підтримка російських літаків на сьогодні була дуже поганою, російські оборонні лінії почали більше сподіватись на гелікоптери перед обличчям українського контрнаступу”, – наголосили розвідники.

Бердянськ використовувався окупантами як основна передова оперативна база на південній осі, що забезпечує як матеріально-технічне забезпечення, так і наступальну/оборонну спроможність.

Якщо втрата 9 гелікоптерів у Бердянську буде підтверджена, цілком ймовірно, що це вплине на здатність військ РФ як захищати, так і здійснювати наступ на даній ділянці фронту.

“Враховуючи нинішнє навантаження на російське військове виробництво, підтверджену втрату будь-яких літальних апаратів буде важко компенсувати в коротко- та середньостроковій перспективі”, – додали фахівці.

Ця втрата також, ймовірно, створить додатковий тиск на російських пілотів і літаки, які вже майже напевно страждають від бойового виснаження та проблем з обслуговуванням через непередбачену затяжну кампанію.

“Існує реалістична ймовірність того, що цей удар змусить Росію знову перенести свої операційні бази та вузли управління далі від лінії фронту, збільшивши навантаження на логістичні ланцюги”, – резюмували у британській розвідці.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.