Британські розвідники прокоментували втрату росіянами літака А-50

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники прокоментували, як вплине на РФ втрата літака далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50.

Фахівці нагадали, що літак А-50 знищено над Азовським морем 14 січня. Тоді ж було пошкоджено ще один російський літак – Іл-22М.

А-50 після збиття впав у море, тоді як Іл-22М, попри пошкодження, долетів до сусіднього російського аеродрому, де і приземлився.

За даними розвідників, успішна атака України на А-50 – значна , адже тепер Росії, ймовірно, доведеться обмежити зону польоту своєї авіації.

“А-50 має вирішальне значення для російської картини повітряного спостереження над бойовим простором”, – додали розвідники.

Фахівці зауважили, що загалом Росія володіє вісьмома літаками А-50, тому може компенсувати втрату одного літака.

“Однак збільшення навантаження на літаки, які залишились, та втрата екіпажу, імовірно, будуть обмежувати довгострокову стійкість місії”, – резюмували розвідники.

  • У Повітряних силах ЗСУ підтвердили інформацію про збиття літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного пункту управління Іл-22 росіян. Додатково Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний поширив відео з радарів.
  • Надвечір 15 січня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат опублікував фото з пошкодженнями російського Іл-22, атакованого напередодні. Ігнат наголосив, що ворожому літаку “реанімація не допоможе”.
  • Фахівці ISW зауважили, що у Росії не готові визнати збиття Україною свого літака А-50 над Азовським морем. Натомість в інформаційному просторі РФ вирішили запустити фейк про те, що радіолокаційний літак збили самі росіяни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.