Російський Іл-22 «дотягнув» до Анапи, проте відновленню не підлягає – Повітряні сили

Джерело: Юрій Ігнат/Facebook

Надвечір 15 січня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат опублікував фото з пошкодженнями російського Іл-22, атакованого напередодні. Ігнат наголосив, що ворожому літаку “реанімація не допоможе”.

Джерело: Юрій Ігнат/Facebook

Схоже, Іл-22 таки дотягнув до Анапи. Живучий гад. Але, як бачите, корито “восстановлению не подлежит”. Тому, як не крути, ціль знищено, реанімація не допоможе. Літак горів, серед екіпажу є поранені, сподіваюсь і 200-ті, – написав речник ПС.

Ігнат уточнив, що літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 був і є пріоритетною ціллю для нас. Додавши, що до сьогоднішнього дня знищення цього борта здавалось непосильним завданням для Повітряних Сил.

А тут ще й Іл-22 (повітряний командний пункт) попав під роздачу! Одразу дві “жирні” цілі за один раз! Пишаюсь службою в Повітряних Силах ЗС України!

Зауважимо, раніше у Повітряних силах ЗСУ підтвердили інформацію про збиття літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного пункту управління Іл-22 росіян. Додатково Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний поширив відео з радарів.

Пізно ввечері 14 січня стало відомо, що у небі над Азовським морем українські воїни збили російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 та підбили ІЛ-22М.

Літак А-50 збито відразу після його того, як він заступив на чергування в районі Кирилівки, близько 21:10 – 21:15. Він зник з радарів і припинив відповідати на запити тактичної авіації. Пізніше пілот літака Су-30 РФ виявив займання та падіння невстановленого повітряного судна.

Тим часом літак Іл-22М11 здійснював чергування в районі Стрілкового, а зрештою був підбитий вздовж узбережжя Азовського моря близько 21-ої години 14 січня. Після ураження намагався сісти в Анапі, куди запросив евакуацію, бригаду медиків та пожежників.

Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ. 

5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.

Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.

Агентство протиракетної оборони США вперше успішно перехопило балістичну ракету середньої дальності, запущену з повітря, під час випробування біля узбережжя Гуама, повідомили в Пентагоні.

Українські артилеристи буквально встановили світовий рекорд, уразивши ціль на відстані 70 км під час бою. Результат став можливим завдяки використанню польських САУ, що входять до складу українських підрозділів, та снарядів Vulcano GLR.