Британські розвідники прокоментували заяву Путіна щодо патрулювань МіГ-31К У Чорному морі

Джерело: міноборони Великої Британії

Нещодавно президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія посилить патрулювання у Чорному морі винищувачами МіГ-31К, які є носіями ракет “Кинджал”. Британські розвідники пояснили, що стоїть за заявою очільника Кремля.

У своїй заяві Путін наголосив, що посилення патрулювання зумовлене збільшенням морською присутністю США у Середземномор’ї. Таким чином РФ прагне утримувати американські судна під загрозою удару за допомогою ракет дальністю до 2000 км.

“Ця заява відповідає типовій російській риториці, спрямованій на внутрішню авдиторію, яка називає Захід агресором, водочас розглядаючи діляність РФ як необхідну для захисту держави”, – наголосили фахівці.

У розвідці додали, що конкретна загадка Путіна щодо ракет “Кинджал” та їх можливостей, імовірно, зроблена у цілях стратегічного обміну повідомленнями, аби продемонструвати, що Росія здатна виробляти та використовувати нове озброєння навіть попри триваючу повномасштабну війну проти України.

Однак, зауважили фахівці, ракети “Кинджал” фактично залишаються у стадії експлуатаційних випробувань і їх ефективність у війні проти України є поганою.

“На паперах ракета залишається дуже спроможною, здатною літати на гіперзвукових швидкостях та ухилятись від сучасних систем ППО, хоча, майже напевне, потрібно значно вдосконалити те, як Росія ракети для досягнення цього потенціалу”, – резюмували розвідники.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.