Британський доброволець Джордан Чедвік загинув на війні в Україні

Джерело: BBC news

31-річного Джордана Чедвіка, який захищав Україну, знайшли мертвим у водоймі зі зв’язаними за спиною руками.

Він родом із Бернлі (місто у Великій Британії), раніше служив шотландським охоронцем у британській армії з 2011 по 2015 рік.

Його мати Бренда Чедвік сказала, що її сім’я “спустошена” смертю її сина. Вона розповіла, що він завжди хотів бути військовим із юних років. Проте 26 червня їй повідомили, що її сина вбили.

“Його бажання підтримувати свободу та допомагати іншим своїми навичками змусило його залишити Велику Британію та поїхати в Україну на початку жовтня 2022 року”, — сказала Бренда.

Вона зазначила, що Чедвік пішов воювати до Міжнародного легіону України. 

Українська інтернаціональна армія організувала його репатріацію 7 серпня. Розслідування для встановлення причини смерті Чедвіка буде проведено в лютому.

“Ми надаємо допомогу сім’ї британця, який загинув в Україні, і підтримуємо зв’язок з місцевою владою”, – сказав речник МЗС Великої Британії.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.