Британський парламент підтримав заборону на куріння для тих, хто народився після 2009 року

Джерело: BBC та Reuters

У Великій Британії парламент погодив заборону на куріння для тих, хто народився після 2009 року.

Законопроєкт пройшов перше голосування. Його подав премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, однак десятки його однопартійців голосували проти.

В описі до законопроєкту йдеться про те, що він зробить незаконним продаж тютюнових виробів для всіх, хто народився після 1 січня 2009 року. Але закон має на меті не криміналізувати куріння, а заборонити дітям, народженим 2009 року й пізніше, легально купувати тютюн.

За проєкт закону проголосували 383 депутати, проти – 67. Процедуру ухвалення закону продовжать, до нього ще можуть внести поправки. Очікується, що він набуде чинності до 2027 року.

На думку міністерки охорони здоровʼя Великої Британії Вікторії Аткінс, цей законопроєкт допоможе створити “покоління, вільне від диму”.

Натомість члени Консервативної партії вважають, що цей законопроєкт обмежує свободи людей.

Зокрема, експрем’єр-міністр Борис Джонсон під час виступу на конференції Консервативної партії в Оттаві назвав заборону на куріння “абсолютною дурницею”.

За даними видання Reuters, заборону на куріння активно підтримують медичні експерти та благодійні організації, які стверджують, що куріння призводить до 80 000 смертей щороку, а також до багатьох інших хвороб, пов’язаних з курінням.

Зазначимо, що закон про заборону куріння дітям та підліткам до 15 років – це одна з головних політичних ініціатив Сунака напередодні виборів, які заплановані на кінець 2024 року.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Колишній очільник Білого дому Дональд Трамп повідомив, що визначився з кандидатурою віцепрезидента, з яким піде на вибори у листопаді цього року.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.