Будинок Мерилін Монро визнали пам’яткою культури, щоб врятувати його від знесення

Джерело: Variety

Міська рада Лос-Анджелеса визнала будинок Мерилін Монро в районі Брентвуд історичною культурною пам’яткою, щоб захистити будівлю від знесення.

Фото: Getty Images

“Резиденція Мерилін Монро в Брентвуді тепер є пам’яткою історії та культури! Сьогодні міська рада Лос-Анджелеса одностайно схвалила кандидатуру на останній будинок Мерилін Монро. Дякуємо всім, хто висловив свою підтримку, і ВЕЛИЧЕЗНА подяка члену ради Трейсі Парк і команді!”, – йдеться в повідомленні.

Монро прожила там приблизно шість місяців. У міській раді заявили, що цей будинок був “першим місцем, яке вона шукала і придбала собі самостійно під час активної роботи у 1962 році”.

Фото: Getty Images

Власники Бріна Мільштейн та її чоловік Рой Бенк купили будинок минулого року за 8,35 мільйона доларів і планували знести його, щоб розширити свою власність по сусідству. Вони цілий рік вели боротьбу, щоб будівлю не визнавали історичною, що, за їхніми словами, призвело б до ще більшої кількості відвідувачів. 

Однак Рада одностайно проголосувала за визнання будинку об’єктом історичного значення. Рішення підтримали підкомісія землеустрою міськради та комісія з питань охорони культурної спадщини. 

Власники подали до суду на місто, звинувативши посадовців у “залаштункових махінаціях”, і розгляд справи призначено на 13 серпня. У позові власники стверджують, що будинок було суттєво змінено, і там немає нічого, що залишилося з часів, коли там жила Монро. Тому вони стверджують, що будинок не відповідає критеріям історичної культурної пам’ятки.

У Краснодарі жителі одного з мікрорайонів вийшли на протест через відключення електрики та перекрили вулицю.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.