«Букви» стали опікунами евакуйованого з Луганщини леопарда на ім’я «Брейв»
Джерело: Букви
Засновниця та СЕО онлайн-медіа “Букви” Катерина Рошук стала опікункою евакуйованого з тимчасово окупованої Луганської області леопарда на ім’я “Брейв”.
Леопард потрапив до Центру порятунку диких тварин Наталії Попової та організації із захисту тварин UAnimals виснаженим та занадто худим, зараз Брейв проходить реабілітацію і лікування від паразитів.
Водночас волонтери шукають йому постійну домівку в одному з реабілітаційних центрів Європи. Кошти опікунів допоможуть придбати Брейву їжу, підстилку у вольєр та забезпечити догляд, поки він очікує на евакуацію за кордон.
Переглянути цей допис в Instagram
Завезених контрабандою хижаків розводять в розплідниках та звіринцях, продають у приватну власність. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну люди втікали й полишали тварин помирати від голоду та під обстрілами у приватних зоопарках, і навіть у вольєрах на подвір’ях.
Тварин знаходять військові та волонтери і намагаються врятувати їх. До прикладу, Центр порятунку диких тварин та UAnimals займається евакуацією, лікуванням та реабілітацією диких тварин, зокрема, левів, тигрів, леопардів.
Стати віртуальним опікуном Брейва або інших покинутих у зоні бойових дій тварин може кожен. Зокрема, крім Брейва допомоги потребують левиці Юна та Квін, леви Рорі та Атлас, тигри Алекс і Тигрюля, єнотоподібні собаки Буба та Бровко, чорно-бура лисиця, лебеді та заєць.
Лікування та реабілітація диких тварин – досить тривалий процес. Все своє життя вони провели у невідповідних умовах, отримували неправильне харчування і як наслідок – мають багато хвороб. До всього, таке життя травмує їхню психіку.
Щоб стати опікуном, необхідно:
- обрати підопічну тварину;
- зробити пожертву від 1000 гривень для малих тварин (єнотоподібної собаки, їжака, лисиці), від 1500 гривень (для левів, тигрів, леопарда) за посиланням;
- надіслати в особисті повідомлення сторінці @wildanimals.ua (Instagram) ім’я опікуна та e-mail.
Опікуни отримують сертифікат про опіку з фото підопічного і допомагають рятувати життя диких тварин, які стали жертвами нещасного випадку, експлуатації та російського вторгнення.
- 12 вересня помер собака, який зазнав значних травм внаслідок ворожого обстрілу в Сумах.
- З Краматорська евакуювали багатодітну сім’ю з трьома котами, п’ятьма собаками, двома козенятами та коровою.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.