«Букви» стали опікунами евакуйованого з Луганщини леопарда на ім’я «Брейв»

Джерело: Букви

Засновниця та СЕО онлайн-медіа “Букви” Катерина Рошук стала опікункою евакуйованого з тимчасово окупованої Луганської області леопарда на ім’я “Брейв”.

Леопард потрапив до Центру порятунку диких тварин Наталії Попової та організації із захисту тварин UAnimals виснаженим та занадто худим, зараз Брейв проходить реабілітацію і лікування від паразитів.

Водночас волонтери шукають йому постійну домівку в одному з реабілітаційних центрів Європи. Кошти опікунів допоможуть придбати Брейву їжу, підстилку у вольєр та забезпечити догляд, поки він очікує на евакуацію за кордон.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Букви/Bykvu (@bykvu)

Завезених контрабандою хижаків розводять в розплідниках та звіринцях, продають у приватну власність. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну люди втікали й полишали тварин помирати від голоду та під обстрілами у приватних зоопарках, і навіть у вольєрах на подвір’ях.

Тварин знаходять військові та волонтери і намагаються врятувати їх. До прикладу, Центр порятунку диких тварин та UAnimals займається евакуацією, лікуванням та реабілітацією диких тварин, зокрема, левів, тигрів, леопардів.

Стати віртуальним опікуном Брейва або інших покинутих у зоні бойових дій тварин може кожен. Зокрема, крім Брейва допомоги потребують левиці Юна та Квін, леви Рорі та Атлас, тигри Алекс і Тигрюля, єнотоподібні собаки Буба та Бровко, чорно-бура лисиця, лебеді та заєць.

Лікування та реабілітація диких тварин – досить тривалий процес. Все своє життя вони провели у невідповідних умовах, отримували неправильне харчування і як наслідок – мають багато хвороб. До всього, таке життя травмує їхню психіку.

Щоб стати опікуном, необхідно:

  • обрати підопічну тварину;
  • зробити пожертву від 1000 гривень для малих тварин (єнотоподібної собаки, їжака, лисиці), від 1500 гривень (для левів, тигрів, леопарда) за посиланням;
  • надіслати в особисті повідомлення сторінці @wildanimals.ua (Instagram) ім’я опікуна та e-mail.

Опікуни отримують сертифікат про опіку з фото підопічного і допомагають рятувати життя диких тварин, які стали жертвами нещасного випадку, експлуатації та російського вторгнення.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.