Бундестаг схвалив ініціативу щодо обмеження міграції
Джерело: Bild
29 січня більшість у Бундестазі проголосувала за радикальне посилення політики надання притулку в Німеччині.
Так, 348 депутатів Бундестагу проголосували “за”, 345 – “проти”. Хоча рішення ухвалене з мінімальним відривом, парламент підтримав перегляд політики надання притулку. Відповідний план запропонувала фракція Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС). Зокрема, він передбачає постійний прикордонний контроль, заборону на в’їзд для шукачів захисту та арешт іноземців, які підлягають депортації.
Окрім блоку ХДС/ХСС, ініціативу підтримали також Вільна демократична партія (FDP) та кілька незалежних депутатів. За пропозицію проголосувала й правопопулістська партія “Альтернатива для Німеччини” (AfD).
Коаліція Соціал-демократичної партії (SPD) та “Зелених” не змогла заблокувати ініціативу. Це стало успіхом для кандидата в канцлери від ХДС/ХСС Фрідріха Мерца, якому вдалося переконати більшість парламентарів підтримати жорсткіші правила щодо надання притулку.
Згідно з даними опитувань, більшість населення також підтримує закриття кордонів Німеччини для нелегальних мігрантів.
Як зауважили, це голосування не має обов’язкової юридичної сили, одначе, воно показало, що ідею заборони нелегальної міграції підтримує більшість. Це може вплинути на вирішальне голосування у п’ятницю, 31 січня, коли Бундестаг розглядатиме вже юридично обов’язковий законопроєкт.
ХДС/ХСС прагне на законодавчому рівні обмежити потік мігрантів і спростити процедуру депортації. Після оголошення результатів голосування соціал-демократи (SPD) і “Зелені” різко розкритикували Мерца. Головний аргумент критиків – ініціатива ХДС/ХСС пройшла лише завдяки підтримці AfD. Зокрема у залі пролунали вигуки “ганьба”. Голова фракції SPD Рольф Мютценіх заявив, що ХДС/ХСС “відійшов від політичного центру”. Соціал-демократи зустріли його слова гучними оплесками.
Коли Мерц закликав SPD підтримати його законопроєкт у п’ятницю, у відповідь пролунали лише обурені вигуки.
Друга ініціатива ХДС/ХСС – про розширення повноважень сил безпеки – не знайшла підтримки в парламенті.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
- Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер виступив із пропозицією запровадити для українських біженців окремий правовий статус, який дозволить знизити витрати на соціальні виплати та сприяти залученню біженців на ринок праці.
- Витрати на допомогу для біженців та мігрантів у Німеччині стрімко зростають. Якщо у 2021 році на підтримку цієї категорії населення виділили 5,9 млрд євро, то минулого року сума становила вже 12,2 млрд євро — понад чверть усіх витрат на допомогу з безробіття (42,6 млрд євро).
- У вересні до Німеччини в’їхала рекордна кількість нелегальних мігрантів, поліція зафіксувала понад 21 тисячу осіб.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.