«Бунт» поліціянтів у Дніпрі: полк спецпризначення розформують, усіх переведуть у «Лють»

Джерело: пресслужба Національної поліції

Бунт поліціянтів у Дніпрі закінчився розформуванням полку: частину спецпризначенців переведуть до штурмової бригади Нацполіції “Лють”, решту – звільнять та видадуть повістки.

Заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич наголосив, що від початку повномасштабного вторгнення поліціянти різних служб, зокрема і підрозділів особливого призначення всіх областей України, стали до оборони і захисту держави.

Тому, реагуючи на одиничний та неприпустимий факт, що мав місце у Дніпропетровській області, керівництвом Національної поліції прийнято рішення про розформування полку особливого призначення ГУНП у Дніпропетровській області, та всі спецпризначенці будуть переведені до штурмової бригади Національної поліції “Лють” в порядку ст. 65 Закону України “Про Національну поліцію України”, –зазначив він.

Зауважимо, у 2023 році прийняли зміни до Закону України “Про Національну поліцію України” (п. 4 ст. 24), у зв’язку з чим українські поліцейські особливого призначення можуть брати участь в обороні України шляхом безпосереднього ведення бойових дій.

У пресслужбі нагадали, що з першого дня повномасштабного вторгнення у посиленому варіанті несення служби поліціянти працюють у складі Сил безпеки і оборони України, евакуюють людей, розбирають завали, розслідують воєнні злочини, захищають безпеку громадян та правопорядок всередині країни, але саме спецпризначенці стали міцною основою у боротьбі з ворогом.

Поліціянти особливого призначення з різних регіонів, як і поліцейські інших підрозділів, у складі бригади “Лють”, а також зведених загонів щоденно боронять Україну та залишаються вірними Присязі на вірність українському народу.

Напередодні у соціальних мережах поширили відео зі зборів поліціянтів на Дніпропетровщині, де обговорювали бойове розпорядження для працівників спецпідрозділів поліції. Зазначається, що на зібранні мовилося про переведення правоохоронців до штурмової бригади “Лють”, на що ті були незгодні.

Низка поліціянтів обурювалася бойовим розпорядженням. Висловлюючись нецензурною лайкою, незгодні йти до війська звинувачували промовця у тому, що він “прийшов з Майдану”. Натомість заявляли, що “їхніх хлопців” закидали “майданівці” гранатами біля Верховної Ради.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.