Буркіна-Фасо, Малі та Нігер домовилися про створення військового союзу
Джерело: DW з посиланням на допис Ассімі Гоїта, який очолює хунту Малі, у соцмережі Х
Хунти трьох західноафриканських країн – Буркіна-Фасо, Малі та Нігеру – домовилися про створення військового союзу.
Повідомляється, що угоду про заснування альянсу держав Сахелю “з метою створення архітектури колективної оборони та взаємної допомоги на благо населення” було підписано у суботу, 16 вересня.
“Будь-яке порушення суверенітету та територіальної цілісності однієї або кількох договірних сторін буде розцінено як агресію проти інших учасників договору та зобов’яже усі договірні сторони надати сприяння й допомогу, включаючи застосування зброї”, – йдеться в документі.
Як зауважили у виданні, за останні роки в усіх трьох країнах відбулися державні перевороти. При цьому в Нігері військові утримують владу з липня, у Буркіна-Фасо – з вересня 2022-го, а путч у Малі стався 2021 року.
Малі та Буркіна-Фасо висловили підтримку бунтівникам в Нігері, який, своєю чергою, дозволив цим державам ввести війська у разі “іноземного вторгнення”.
- G20 вирішили надати Африканському союзу статус постійного члена, який має Європейський Союз. За даними видання, лідери “Великої двадцятки” оголосять рішення під час саміту в Індії цими вихідними.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.