«Буває як у кіно. Тільки дубль один»: оператор зенітної установки Сергій про будні на фронті

Джерело: Міністерство оборони України

Український оператор-навідник зенітної установки Сергій розповів одну з буденних історій на фронті, яка схожа на кадри з фільму.

Сергій зазначив, що на фронті буває по-різному: “Наприклад, як у кіно. Тільки дубль один, не перезнімеш”.

На повсякденне питання “Як у вас?” український захисник відповідає:

“Нещодавно був епізод, який по рівню епічності не гірше, ніж у кіно. Тоді ми тільки відпрацювали по БпЛА противника і рушили на іншу позицію, щоб перезарядитись. Вискакуємо на дорогу і тут же хлопчина біля мене повертає голову і кричить: “Ланцет!”.

Я теж повертаюсь і бачу, як це двометрове опудало доганяє нас й починає заходити на удар. Починаю якнайшвидше крутити гармату, сподіваючись, що кілька патронів лишилось. Аж тут чую свист і бачу, як в дрон влітає ракета. “Ланцет” розлетівся на шматки. Нас в останній момент врятували хлопці з ПЗРК. І за це їм дуже дякую”.

І це лише одна з тисяч історій про будні українських захисників на фронті.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.