«Буває як у кіно. Тільки дубль один»: оператор зенітної установки Сергій про будні на фронті

Джерело: Міністерство оборони України

Український оператор-навідник зенітної установки Сергій розповів одну з буденних історій на фронті, яка схожа на кадри з фільму.

Сергій зазначив, що на фронті буває по-різному: “Наприклад, як у кіно. Тільки дубль один, не перезнімеш”.

На повсякденне питання “Як у вас?” український захисник відповідає:

“Нещодавно був епізод, який по рівню епічності не гірше, ніж у кіно. Тоді ми тільки відпрацювали по БпЛА противника і рушили на іншу позицію, щоб перезарядитись. Вискакуємо на дорогу і тут же хлопчина біля мене повертає голову і кричить: “Ланцет!”.

Я теж повертаюсь і бачу, як це двометрове опудало доганяє нас й починає заходити на удар. Починаю якнайшвидше крутити гармату, сподіваючись, що кілька патронів лишилось. Аж тут чую свист і бачу, як в дрон влітає ракета. “Ланцет” розлетівся на шматки. Нас в останній момент врятували хлопці з ПЗРК. І за це їм дуже дякую”.

І це лише одна з тисяч історій про будні українських захисників на фронті.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.