Били струмом та пиляли зуби: ідентифікували працівника ФСБ РФ, який катував українців

Джерело: Харківська обласна прокуратура

Працівнику ФСБ РФ, який катував мирне населення Харківщини, заочно повідомлено про підозру.

За даними слідства, співробітника 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ РФ, який народився та проживав у Московській області, на початку повномасштабного вторгнення відправили до окупованого м. Вовчанськ Харківської області.

Фото: Харківська обласна прокуратура

У прокуратурі зазначають, що у квітні 2022 року підозрюваний та ще десять військових РФ зупинили у Вовчанську автомобіль місцевого мешканця. Вони підозрювали останнього у співпраці з ЗСУ, СБУ та в передачі розташування російської армії.

Окупанти наказали чоловіку їхати з ними в супроводі двох військових РФ “без резких движений, или будем стрелять”.

Пізніше загарбники затягнули чоловіка до підвалу, де було облаштовано катівню. У ній також було ще понад 10 незаконно викрадених людей. 

Там російські військові проводили “допити” та катували цивільних: привʼязали до мочок вух дроти та били струмом, а також пиляли напильником зуби. 

Чоловіка утримували 86 діб, били, не давали води, а їжу приносили у технічному відрі. Йому вдалось втекти з катівні та добратись на підконтрольну Україні територію.

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури співробітнику ФСБ РФ заочно повідомлено про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.