Повідомлено про підозру ще п’ятьом окупантам, які катували мирних жителів на Сумщині

Джерело: Служба безпеки України

СБУ ідентифікувала ще п’ятьох військових РФ, які катували мирних жителів у період тимчасової окупації Сумщини. Їм заочно повідомлено про підозру.

Фото: Офіс Генпрокурора

В СБУ зазначають, що в лютому-березні 2022 року вони брали участь у захопленні Охтирського району Сумської області й під час окупації населеного пункту входили до складу “каральних загонів”, які викрадали і катували мирне населення.

Загарбники звозили українців до катівні, де зв’язаними били їх, а потім довгий час тримали без їжі та води.

За даними слідства, це військовослужбовці 423-го мотострілецького полку 4-ї танкової дивізії 1-ї танкової армії Західного військового округу ЗС РФ:

  • старший лейтенант Олексій Рижковіч – командир 2-ї мотострілецької роти 1-го мотострілецького батальйону;
  • лейтенант Максим Волчек – командир 3-ї мотострілецької роти 1-го мотострілецького батальйону;
  • сержант Рустам Ірзаєв – командир відділення 1-го мотострілецького батальйону;
  • рядовий Петро Ілюшин – заступник командира бойової машини, навідника-оператора 1-го мотострілецького батальйону;
  • ⁠рядовий Вадим Мітін – командир танка у складі танкового батальйону.

Зазнасають, що Волчек відзначався особливою жорстокістю, а Ірзаєв бив палкою зв’язаного чоловіка і обіцяв йому “переламати всі кістки”.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили всім п’ятьом фігурантам про заочну підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.