Частину намиста, пов’язаного з падінням Марії Антуанетти, продали майже за $ 4,7 млн
Джерело: Sky News
Намисто, яке, як вважають, пов’язане зі скандалом, що сприяв падінню Марії-Антуанетти, продали за 3,7 мільйона фунтів стерлінгів (майже 4,7 мільйона доларів).
Прикрашене майже 500 діамантами вагою близько 300 каратів, намисто перевершило очікувану ціну на аукціоні Sotheby’s у Женеві.
Маркіза Англсі носила його на коронації королеви Єлизавети II у 1953 році, а 16 років тому його також носили на коронації короля Георга VI.
Однак зв’язок із Марією-Антуанеттою, останньою королевою Франції, можливо, був найбільш інтригуючим пунктом продажу. Вважається, що деякі з коштовностей були в центрі “справи з діамантовим намистом” – скандалу, який, як кажуть, проклав шлях до остаточного падіння Антуанетти.
Скандал розпочався, коли дворянка Жанна де ла Мотт, видавши себе за королеву, придбала без жодних грошей величезне намисто на своє ім’я. Згодом Антуанетту, яку звинувачували в причетності до афери, виправдали в суді. Але ця історія ще більше дискредитувала її в очах французів.
Її репутація так і не відновилася, публічні виступи практично припинилися, а кількість брошур, що містять злісні чутки про неї, зросла. Це також додало їй репутації екстравагантності, що допомогло розпалити Французьку революцію, коли королеву стратили у 1793 році.
Коштовності з оригінального намиста, яке містило майже 650 діамантів і важило майже 2800 каратів, пізніше продали на чорному ринку, через що їх важко відстежити.
Однак ювелір із Бонд-стріт тоді засвідчив, що купив близько 350 із них за трохи більше ніж 10 000 фунтів стерлінгів, згідно з Sotheby’s.
Експерти кажуть, що якість і вік діамантів у намисті вказують на збіг.
“Цілком імовірно або можливо, що деякі з цих діамантів могли походити зі знаменитого діамантового намиста, яке призвело до падіння Марії Антуанетти”, – сказала Джессіка Віндхем, керівниця відділу чудових коштовностей Sotheby’s.
Намисто, розміром 67 см, не бачили на публіці 50 років, перш ніж воно з’явилося в продажу.
- На аукціоні за 2 200 фунтів стерлінгів продали шматок торта з весілля королеви Єлизавети II та принца Філіпа.
- На аукціоні “Friends: The One With The 30th Anniversary” продали речі героїв культового американського серіалу “Друзі”.
- Картину, написану і підписану всіма чотирма музикантами гурту The Beatles, продано на аукціоні Christie’s за 1,7 мільйона доларів.
Адміністрація президента Росії розпочала роботу над створенням у чиновників з регіонів єдиного “образу перемоги” у війні з Україною, який вони мають донести до суспільства. Ця тема була однією з ключових на семінарі для віцегубернаторів, що пройшов у підмосковному центрі “Сенеж”, повідомляє видання “Коммерсантъ” із посиланням на свої джерела.
Згідно з даними Adobe Analytics, Чорна п’ятниця 2024 року стала історичною для споживачів у США, які витратили рекордні суми як у магазинах, так і онлайн. Загалом американці здійснили покупки на $17,5 мільярда лише за один день, що на 7% більше, ніж минулого року, за даними Salesforce.
Під час футбольного матчу між командами “Шахтар” і “Рух” перший символічний удар по м’ячу виконала захисниця України Наталія Грабарчук. Вона – колишня вихователька дитячого садка, яка нині служить стрільчинею-зенітницею у Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді повітряного командування “Захід”.
Оксфордський словник обрав терміном 2024 року словосполучення “brain rot” (“гниття мозку”). Вислів означає надмірне споживання неякісного контенту, який шкодить людині.
У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.