Частину намиста, пов’язаного з падінням Марії Антуанетти, продали майже за $ 4,7 млн

Джерело: Sky News

Намисто, яке, як вважають, пов’язане зі скандалом, що сприяв падінню Марії-Антуанетти, продали за 3,7 мільйона фунтів стерлінгів (майже 4,7 мільйона доларів).

Прикрашене майже 500 діамантами вагою близько 300 каратів, намисто перевершило очікувану ціну на аукціоні Sotheby’s у Женеві.

Фото: Reuters

Маркіза Англсі носила його на коронації королеви Єлизавети II у 1953 році, а 16 років тому його також носили на коронації короля Георга VI.

Однак зв’язок із Марією-Антуанеттою, останньою королевою Франції, можливо, був найбільш інтригуючим пунктом продажу. Вважається, що деякі з коштовностей були в центрі “справи з діамантовим намистом” – скандалу, який, як кажуть, проклав шлях до остаточного падіння Антуанетти.

Скандал розпочався, коли дворянка Жанна де ла Мотт, видавши себе за королеву, придбала без жодних грошей величезне намисто на своє ім’я. Згодом Антуанетту, яку звинувачували в причетності до афери, виправдали в суді. Але ця історія ще більше дискредитувала її в очах французів.

Її репутація так і не відновилася, публічні виступи практично припинилися, а кількість брошур, що містять злісні чутки про неї, зросла. Це також додало їй репутації екстравагантності, що допомогло розпалити Французьку революцію, коли королеву стратили у 1793 році.

Коштовності з оригінального намиста, яке містило майже 650 діамантів і важило майже 2800 каратів, пізніше продали на чорному ринку, через що їх важко відстежити.

Однак ювелір із Бонд-стріт тоді засвідчив, що купив близько 350 із них за трохи більше ніж 10 000 фунтів стерлінгів, згідно з Sotheby’s.

Експерти кажуть, що якість і вік діамантів у намисті вказують на збіг.

“Цілком імовірно або можливо, що деякі з цих діамантів могли походити зі знаменитого діамантового намиста, яке призвело до падіння Марії Антуанетти”, – сказала Джессіка Віндхем, керівниця відділу чудових коштовностей Sotheby’s.

Намисто, розміром 67 см, не бачили на публіці 50 років, перш ніж воно з’явилося в продажу.

У сучасній війні культурний фронт стає не менш важливим за бойовий. Музика і мистецтво допомагають військовим переживати найскладніші моменти, відновлювати сили і зберігати людяність попри жахіття війни. Культурний десант – це мобільні творчі групи, які несуть цю підтримку прямо на передову, створюючи особливий простір відновлення і спротиву через мистецтво.

Верховний суд штату Вісконсин, де зараз більшість мають ліберальні судді, скасував закон 1849 року, що фактично забороняв аборти. Рішення ухвалили 4 голосами проти 3. Суд постановив, що старий закон був замінений новішими нормативними актами, які регулюють доступ до абортів, зокрема після того, як плід стає життєздатним поза утробою.

У середу, 3 липня, погоду в Україні формуватиме зона підвищеного тиску. Це означає, що хмар буде менше, сонця більше, а температура – вища, особливо у західних та південних регіонах.

3 липня відзначають Всесвітній день без поліетиленових пакетів. За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Якинта.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.