Картину, написану музикантами The Beatles, продано на аукціоні за $1,7 млн

Джерело: ARTnews

Картину, написану і підписану всіма чотирма музикантами гурту The Beatles, продана на аукціоні Christie’s за 1,7 мільйона доларів.

Як зауважили у виданні, попередньо полотно під назвою “Образи жінки” 1966 року оцінювалося в $600 тис.

Музиканти Джон Леннон, Пол Маккартні, Рінго Старр і Джордж Гаррісон разом створювали картину акрилом і аквареллю, коли мешкали у президентському номері готелю Hilton в Токіо протягом 100 годин, з 29 червня по 3 липня 1966 року.

Японська влада вирішила, що готель був найбезпечнішим місцем для перебування гурту між їхніми п’ятьма концертними виступами в Budokan Hall. У такий спосіб музикантів намагалися захистити від шанувальників. Прихильників пускали до артистів і хтось приніс подарунки, зокрема якісні художні матеріали.

Усі четверо учасників гурту мали певний досвід у творчості. Леннон відвідував художню школу протягом трьох років і видав дві книжки із “блискавичними карикатурами”.

За словами британського фотографа Роберта Вітакера, який подорожував разом із The Beatles, вони “ніколи не обговорювали, що вони малюють”, і зображення “еволюціонувало природним шляхом”.

В описі Christie’s зазначається, що “Образи жінки” – це єдиний відомий значний витвір мистецтва, створений четвіркою із The Beatles за роки спільного життя.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.