Частину території, яка найбільше постраждала від підриву Каховської ГЕС, вже забезпечено водою – Міндовкілля
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що частину території, яка найбільше постраждала від підриву росіянами дамби Каховської ГЕС, вже забезпечено водою.
“Після підриву Каховської ГЕС виникли певні складнощі з водою. Тому уряд з резервного фонду виділив кошти для водозабезпечення населення півдня. Загалом на такі заходи на чотири області було виділено майже один мільярд гривень. Частину цих територій вже забезпечено водою”, – зазначив Руслан Стрілець.
Також він нагадав, що уряд спростив процедуру проведення робіт із водозабезпечення регіонів. До прикладу, Дніпропетровщина вже завершила будівництво й облаштування запланованих свердловин.
Підконтрольну частину Запорізької області зараз повністю забезпечено водою. А от на Херсонщині ситуація складніша через постійні обстріли та бомбардування.
- Через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС близько мільйона українців мають перебої з водопостачанням. Однак вже наприкінці серпня запустять першу ланку водогону, аби забезпечити українців безперебійним водопостачанням.
- Уряд прийняв рішення про виділення 271,464 млн грн для надання одноразової грошової допомоги населенню за втрачений врожай внаслідок підриву російськими загарбниками дамби Каховської ГЕС.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.