Ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС: наприкінці серпня запустять першу ланку водогону

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС близько мільйона українців мають перебої з водопостачанням. Однак вже наприкінці серпня запустять першу ланку водогону, аби забезпечити українців безперебійним водопостачанням.

За словами очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова, через перебої з водопостачанням у деяких населених пунктах технічну воду підвозять цистернами, натомість питну доводиться купувати у пляшках.

Міністр розповів, що зараз будується промисловий водогін із трьох ланок загальною протяжністю 150 км. Перша ланка забезпечить водою жителів Кривого Рогу та сусідніх громад.

“Виробництво такого рівня обладнання триває 7-12 місяців, ми не маємо стільки часу. Переконуємо світових виробників віддати нам обладнання позачергово. А головний виклик – це дуже стислі строки реалізації. Завдання – запустити першу ланку вже наприкінці серпня”, – зазначив Олександр Кубраков.

А також додав, що промисловий водогін – це складний проєкт одразу за декількома параметрами. У першу чергу, інженерне рішення, адже фактично водогін будується “з нуля”.

 “Будівництво водогону вимагає великої кількості ресурсів та обладнання. Ми вже законтрактували всіх українських виробників пластикових труб великого діаметра, а також забронювали під проєкт усі доступні на сьогодні насосні станції великої потужності”, – резюмував очільник Мінінфраструктури.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.