Якість води на постраждалих від підриву Каховської ГЕС територіях покращується, але все ще залишається небезпечною

Джерело: МОЗ.

Результати моніторингу морської води, води з лиманів та річок показали, що якість води на постраждалих від підриву росіянами дамби Каховською ГЕС територіях покращується, однак все ще залишається небезпечною.

Мовиться про поверхневі водойми на територіях постраждалих внаслідок теракту на Каховській ГЕС областей. Точки моніторингу води працюють в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Пік забруднення води з поверхневих водойм було зафіксовано наприкінці червня. Нині якість води почала поступово покращуватись. Якщо у перші дні після теракту близько 30% відібраних проб води не відповідали нормам, то зараз – лише 15% із них.

“Попри те, що загальний стан поверхневих водойм на території Херсонської, Одеської та Миколаївської областей покращився, вони все ще залишаються небезпечними для купання, особливо маленьких дітей. Також небезпечними залишаються риба та морепродукти, виловлені із забруднених водойм. Тому не варто купувати рибу чи морепродукти в місцях стихійної торгівлі та споживати її”, – наголосили у Міністерстві охорони здоров’я України.

А також закликали не піддаватися впливу ворожої дезінформації. Адже епідемічна ситуація на території Одеської, Херсонської та Миколаївської областей контрольована та стабільна.

Холери, вірусного гепатиту А та спалахів гострих інфекційних хвороб на територіях постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС областей не виявлено.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.