Чат-боти з ШІ навмисно поширюють дезінформацію про вибори – дослідження

Джерело: Euronews

Дослідження свідчить, що більшість технологічних компаній не внесли достатньо змін у свої платформи, через що чат-боти зі штучним інтелектом (ШІ) навмисно поширюють дезінформацію, пов’язану з виборами.

Democracy Reporting International (DRI) перевірила, як чат-боти відповідали на запитання, пов’язані безпосередньо з виборчим процесом, зокрема Google Gemini, ChatGPT4 від OpenAI, ChatGPT4-o та Copilot від Microsoft. 

З 22 по 24 травня дослідники поставили чат-ботам п’ять запитань десятьма мовами ЄС, зокрема, як користувачу зареєструється для голосування, якщо він живе за кордоном; що робити, щоб надіслати свій голос поштою та коли будуть результати виборів до Європейського парламенту. 

Це дослідження є продовженням квітневого звіту, опублікованого DRI, в якому зроблено висновок, що чат-боти не змогли “надати надійні відповіді” на типові питання, пов’язані з виборами. 

“Коли ви запитуєте [чат-ботів ШІ] про те, про що у них немає багато матеріалу і про що не знайти багато інформації в Інтернеті, вони просто щось вигадують”, — сказав виконавчий директор DRI Майкл-Майєр Резенде.

У звіті DRI виявлено, що компанія Google Gemini показала найгірші результати щодо надання точної та дієвої інформації, а також найбільшу кількість відмов у відповіді.

Copilot від Microsoft відмовився відповідати на деякі запитання, зокрема англійською та португальською мовами, і натомість скеровував шукачів до їх пошукової системи Bing.

Обидві моделі ChatGPT4 рідко відмовлялися відповідати на запитання, що призводило до вищих показників неправильних або частково правильних відповідей. Помилки чат-ботів часто були дрібними, проте важливими. 

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.