Дослідницький університет США вимкнув інструмент виявлення ШІ через його неефективність
Джерело: Університет Вандербільта
Приватний дослідницький американський університет Вандербільта вирішив вимкнути інструмент виявлення штучного інтелекту Turnitin через те, що вважає його неефективним.
Turnitin є однією з найвідоміших моделей перевірки плагіату та наявності в роботі ШІ, який часто використовують академічні установи та навчальні заклади.
В університеті заявили, що після кількох місяців використання та тестування цього інструменту, сумніваються в надійності його роботи.
“Коли Turnitin запустив свій інструмент виявлення ШІ, у нас виникло багато проблем. Протягом останніх кількох місяців було багато повідомлень про випадки неправдивих звинувачень у використанні ШІ проти студентів інших університетів, включаючи численні випадки, пов’язані з Turnitin”, – заявили у Вандербільті.
Вони також наголосили, що Turnitin не повідомляє, як саме виявляє текст, написаний ШІ. За даними університету, виявлення штучного інтелекту є дуже складним завданням для технологій, і це стає щораз складнішим, оскільки інструменти ШІ стануть більш поширеними та вдосконаленими.
“Виходячи з цього, ми не вважаємо програмне забезпечення для виявлення ШІ – ефективним інструментом, який слід використовувати”, – йдеться в заяві.
Нагадаємо, що 6 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект 10392 про академічну доброчесність, який передбачає відповідальність за написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту та плагіат у науковій діяльності.
Зокрема, визначено, що особа не може вважатися автором академічного твору, якщо він згенерований за запитом особи комп’ютерною програмою в автоматичному режимі — тобто штучним інтелектом. Якщо ж у роботі присутні створені таким чином фрагменти, вони повинні бути відповідно позначені.
За порушення академічної доброчесності передбачені різні види покарань — від доган, попереджень та відвідування спеціальних лекцій до відрахування з вищого навчального закладу чи позбавлення наукового ступеня та вченого звання.
- OpenAI оголосила про запровадження безоплатного доступу до ChatGPT, без облікового запису, з метою зробити інструменти штучного інтелекту доступними для всіх користувачів. Компанія сподівається, що цей крок допоможе залучити більше людей до підписки на GPT-4.
- Компанія OpenAI повідомила про отримані дскарги від деяких користувачів про те, що чат-бот GPT-4 лінується.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.