Дослідницький університет США вимкнув інструмент виявлення ШІ через його неефективність
Джерело: Університет Вандербільта
Приватний дослідницький американський університет Вандербільта вирішив вимкнути інструмент виявлення штучного інтелекту Turnitin через те, що вважає його неефективним.
Turnitin є однією з найвідоміших моделей перевірки плагіату та наявності в роботі ШІ, який часто використовують академічні установи та навчальні заклади.
В університеті заявили, що після кількох місяців використання та тестування цього інструменту, сумніваються в надійності його роботи.
“Коли Turnitin запустив свій інструмент виявлення ШІ, у нас виникло багато проблем. Протягом останніх кількох місяців було багато повідомлень про випадки неправдивих звинувачень у використанні ШІ проти студентів інших університетів, включаючи численні випадки, пов’язані з Turnitin”, – заявили у Вандербільті.
Вони також наголосили, що Turnitin не повідомляє, як саме виявляє текст, написаний ШІ. За даними університету, виявлення штучного інтелекту є дуже складним завданням для технологій, і це стає щораз складнішим, оскільки інструменти ШІ стануть більш поширеними та вдосконаленими.
“Виходячи з цього, ми не вважаємо програмне забезпечення для виявлення ШІ – ефективним інструментом, який слід використовувати”, – йдеться в заяві.
Нагадаємо, що 6 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект 10392 про академічну доброчесність, який передбачає відповідальність за написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту та плагіат у науковій діяльності.
Зокрема, визначено, що особа не може вважатися автором академічного твору, якщо він згенерований за запитом особи комп’ютерною програмою в автоматичному режимі — тобто штучним інтелектом. Якщо ж у роботі присутні створені таким чином фрагменти, вони повинні бути відповідно позначені.
За порушення академічної доброчесності передбачені різні види покарань — від доган, попереджень та відвідування спеціальних лекцій до відрахування з вищого навчального закладу чи позбавлення наукового ступеня та вченого звання.
- OpenAI оголосила про запровадження безоплатного доступу до ChatGPT, без облікового запису, з метою зробити інструменти штучного інтелекту доступними для всіх користувачів. Компанія сподівається, що цей крок допоможе залучити більше людей до підписки на GPT-4.
- Компанія OpenAI повідомила про отримані дскарги від деяких користувачів про те, що чат-бот GPT-4 лінується.
У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.
Американська акторка Дженніфер Еністон зіграє у драматичній комедії “Я рада, що моя мама померла” для стримінгового сервісу Apple TV+.
15 липня Верховна Рада не підтримала постанову, котра на місяць блокувала підписання закону про реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів.
В Україні значна частина прокурорів виходять на пенсію до 50 років. Так, через передбачені законодавством пільги, нині існує декілька тих, хто отримує пенсійні виплати до 40 років.
Результати нового дослідження показали, що риби-клоуни тимчасово зменшують свої тіла, щоб пережити хвилі спеки в океані.