Чехія обговорює зі Швецією підготовку українських пілотів на винищувачах Gripen
Джерело: Radio Prague International
Міністерка оборони Чеської Республіки Яна Чернохова повідомила, що міністерство оборони Чехії представило для міжвідомчого обговорення проєкт нового мандата на навчання у країні українських військових.
Також Яна Чернохова зазначила, що Чехія веде переговори зі Швецією щодо навчання на території Чеської Республіки українських пілотів на винищувачах Gripen.
Навесні та на початку літа на полігоні Лібава в Оломоуці (Чехія) тренувалися близько 2000 українських військовослужбовців.
Згідно з раніше прийнятим рішенням уряду, поставлено мету підготувати до кінця 2023 року на території Чехії близько 4000 українських військових.
Яна Чернохова заявила, що Чехія продовжить надавати підтримку Україні, у тому числі у формі постачання озброєнь.
“Наша техніка [передана Україні] була навіть не з мобілізаційних запасів. Це була та техніка, яку ми ніколи більше не використовуватимемо, і для роботи з нею навіть не підготовлено якусь значну кількість військовослужбовців”, – зазначила Чернохова.
Довідка. Saab JAS 39 Gripen – шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який розробила та виробляє компанія Saab. Роботи над літаком розпочали в 1979 році, а у 1988-у літак уперше злетів. 1 листопада 1997 року JAS 39 офіційно прийнято на озброєння Шведських Військово-Повітряних Сил.
Загальні характеристики:
- Екіпаж – 1 (версія E) / 2 (версія F) особи;
- Розмах крил – 8,6 м;
- Максимальна злітна вага – 16,5 т;
- Корисне навантаження – до 7,2 т;
- Двигун – 10 000 кгс на форсажі;
- Має 10 точок підвіски;
- Бойовий радіус – 1 500 км.
- 14 вересня міністр оборони Швеції Пол Йонсон повідомив, що українські пілоти провели тестовий політ на винищувачах Gripen.
- Згідно з повідомленням Шведського громадського радіо (SR), уряд Швеції звернеться до своїх збройних сил з проханням вивчити можливість відправки своїх винищувачів Gripen в Україну.
- На пресконференції з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном президент України Володимир Зеленський зазначив, що була деталізована домовленість щодо спільного виробництва бойових машин піхоти CV90 в Україні, локалізації виробництва та ремонтів.
- Україна та Чехія розширюватимуть співробітництво щодо реалізації культурних проєктів.
- З початку повномасштабної війни Чехія спорядила 45 тонн гуманітарної допомоги для енергосектору України.
Ввечері 6 листопада президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з обраним 47-м президентом США Дональдом Трампом. Зокрема сторони домовилися підтримувати тісний діалог і розвивати нашу співпрацю.
У Центрі національного спротиву повідомили, що Центри популяризації російського “язика” росіяни створять на усіх тимчасово окупованих територіях України. Таку “ініціативу” висловив глава РФ Володимир Путін.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.
таном на 22:00 середи, 6 листопада, з початку доби на фронті відбулося 145 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що 7 листопада прибуде до Угорщини для участі у саміті Європейської політичної спільноти на запрошення прем’єр-міністра Віктора Орбана.