Чехія перервала зустрічі з урядом Словаччини через розбіжності у питаннях України
Джерело: DW
6 березня уряд Чехії заявив, що припиняє спільні засідання із кабінетом міністрів Словаччини на найближчі місяці через розбіжності стосовно українських питань.
Неможливо приховати, що існують розбіжності щодо деяких дуже важливих питань, — пояснив прем’єр-міністр Чехії Петро Фіала.
Також він додав, що вважає закриту зустріч глави МЗС Словаччини Юрія Бланара з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, яка відбулася на початку березня в Анталії, “проблематичною”.
У відповідь прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо розкритикував рішення чеської влади.
Словаччина та Чехія були єдиною країною до 1993 року. З 2012 року уряди обох країн проводили регулярні засідання.
Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України.Зокрема Словаччина першою надала України ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.
Проте політик Роберт Фіцо не приховує своїх симпатій щодо Кремля, звинувачуючи “фашистів та нацистів” з України у тому, що вони “спровокували” президента РФ Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення.
Фіцо закликав словацький уряд припинити надавати озброєння Україні і наголосив, що якби прем’єр-міністром був він, то “не надіслав би ще одну партію боєприпасів”. Окрім цього, Фіцо проти членства України у НАТО.
- Декілька членів НАТО та Європейського Союзу розглядають можливість відправлення своїх армійців в Україну на двосторонній основі, заявив 26 лютого прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо.
- Парламент Словаччини підтримав поправку, яка надає Міністерству оборони країни повноваження схвалювати експорт озброєння, відкриваючи шлях для державних і приватних збройових компаній продовжувати військову підтримку України.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо висловив думку, що, на його погляд, Україна поки що не готова до членства в Євросоюзі. Однак він заявив, що Словаччина не буде заважати початку перемовин щодо вступу України в ЄС.
- Глава МЗС Словаччини Юрай Бланар зазначив, що новий уряд країни не допомогатиме військово Україні, яка зіштовхується з російською агресією, одначе, орієнтуватиметься на гуманітарну допомогу українському населенню.
- Міністерство внутрішніх справ Словаччини оголосило про рішення уряду спорядити до України нову партію гуманітарної допомоги на суму 203 492 євро на зимовий період.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо не блокував початок перемовин щодо вступу України в ЄС.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.
Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.