Чехія перервала зустрічі з урядом Словаччини через розбіжності у питаннях України

Джерело: DW

6 березня уряд Чехії заявив, що припиняє спільні засідання із кабінетом міністрів Словаччини на найближчі місяці через розбіжності стосовно українських питань.

Неможливо приховати, що існують розбіжності щодо деяких дуже важливих питань, — пояснив прем’єр-міністр Чехії Петро Фіала.

Також він додав, що вважає закриту зустріч глави МЗС Словаччини Юрія Бланара з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, яка відбулася на початку березня в Анталії, “проблематичною”.

У відповідь прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо розкритикував рішення чеської влади.

Словаччина та Чехія були єдиною країною до 1993 року. З 2012 року уряди обох країн проводили регулярні засідання.

Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України.Зокрема Словаччина першою надала України ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.

Проте політик Роберт Фіцо не приховує своїх симпатій щодо Кремля, звинувачуючи “фашистів та нацистів” з України у тому, що вони “спровокували” президента РФ Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення.

Фіцо закликав словацький уряд припинити надавати озброєння Україні і наголосив, що якби прем’єр-міністром був він, то “не надіслав би ще одну партію боєприпасів”. Окрім цього, Фіцо проти членства України у НАТО.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.