Чехія перервала зустрічі з урядом Словаччини через розбіжності у питаннях України

Джерело: DW

6 березня уряд Чехії заявив, що припиняє спільні засідання із кабінетом міністрів Словаччини на найближчі місяці через розбіжності стосовно українських питань.

Неможливо приховати, що існують розбіжності щодо деяких дуже важливих питань, — пояснив прем’єр-міністр Чехії Петро Фіала.

Також він додав, що вважає закриту зустріч глави МЗС Словаччини Юрія Бланара з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, яка відбулася на початку березня в Анталії, “проблематичною”.

У відповідь прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо розкритикував рішення чеської влади.

Словаччина та Чехія були єдиною країною до 1993 року. З 2012 року уряди обох країн проводили регулярні засідання.

Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України.Зокрема Словаччина першою надала України ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.

Проте політик Роберт Фіцо не приховує своїх симпатій щодо Кремля, звинувачуючи “фашистів та нацистів” з України у тому, що вони “спровокували” президента РФ Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення.

Фіцо закликав словацький уряд припинити надавати озброєння Україні і наголосив, що якби прем’єр-міністром був він, то “не надіслав би ще одну партію боєприпасів”. Окрім цього, Фіцо проти членства України у НАТО.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.