Чехія виділить десятки мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для України

Джерело: Reuters

Чехія, у межах власної ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України, виділить десятки мільйонів євро.

Ініціативу Чехії вже підтримали близько 18 країн. Найбільшу суму на закупівлю боєприпасів пообіцяла виділити Німеччина – 576 млн євро на 180 000 артилерійських снарядів.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала в етері телеканалу CNN Prima News ввечері 3 квітня повідомив, що чеський внесок у закупівлю становитиме сотні мільйонів крон. що дорівнює десяткам мільйонів євро.

“Це приблизно відповідає тій частці, яку повинна вкласти країна нашого розміру та процвітання”, — сказав Фіала.

Чехія через команду урядовців і приватних компаній шукали щонайменше 800 000 боєприпасів великого калібру з країн усього світу. Перші поставки в Україну очікуються до червня.

Але чеські урядовці заявили, що ця цифра не остаточна, і боєприпасів буде більше, якщо буде забезпечено більше фінансування.

  • Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що країна має можливість придбати для української армії снарядів і ракет на суму близько двох-трьох мільярдів євро, якщо ініціативу профінансують союзники.

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Експерти з питань безпеки заявили, що стався “фундаментальний збій безпеки”, оскільки озброєний чоловік зміг наблизитися до Дональда Трампа достатньо близько, щоб вистрелити під час мітингу передвиборчої президентської кампанії.

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.