Естонія закликала допомогти закупити боєприпаси для України на два мільярди євро

Джерело: Ханно Певкур в інтерв’ю Postimees

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що країна має можливість придбати для української армії снарядів і ракет на суму близько двох-трьох мільярдів євро, якщо ініціативу профінансують союзники.

Враховуючи ціни на снаряди, за оцінками Postimees, це може становити приблизно один мільйон снарядів і ракет “Град”. Така кількість допомогла б українській армії протриматися до кінця року.

Певкур зауважив, що чеська ініціатива придбати 800 тисяч снарядів свідчить про те, що боєприпаси дійсно є. Також в Естонії є широкий вибір країн, з яких можна було б закупити снаряди для ЗСУ.

Міністр оголосив про здатність Естонії надати таку допомогу на засіданні Контактної групи з питань оборони України, також відомої як “Рамштайн”, 19 березня. До групи входять усі країни НАТО та ще 24 країни, включаючи Австралію, Південну Корею та Японію.

Водночас в Естонії наразі не вистачає коштів у бюджету для придбання боєприпасів самостійно, тож країна потребує допомоги.

Якщо хтось готовий зробити фінансовий внесок, він має зв’язатися з нами. Маємо можливість закуповувати снаряди для України, зокрема у великій кількості та швидко, – заявив глава оборонного відомства Естонії.

Він додав, що снаряди знайшли здебільшого у неєвропейських країнах, водночас постачальники також є у Європі. Пропозиції охоплюють усі калібри, що потребує Україна, зокрема 122-мм боєприпаси для установок “Град”, 122-мм артилерійські снаряди для Д-30, 152-мм та 155-мм снаряди.

Якщо об’єднати потенційні закупівлі Чехії та наші закупівельні можливості, а також британців, можна спорядити Україні 2-2,5 мільйона снарядів вже цього року, – пояснив Певкур, закликавши допомогти з фінансуванням ініціативи.

Українська армія потребує 200 тис. снарядів на місяць, або 2,4 млн снарядів на рік.

Зауважимо, 7 березня президент Чехії Петр Павел повідомив, що країна зібрала необхідну суму для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України.

27 березня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив, що уряд країни обговорив та схвалив виділення коштів на фінансування власної ініціативи з закупівлі боєприпасів для Збройних сил України.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Вчені заявили, що до кінця століття більша частина населення світу може опинитися під загрозою заразитися хворобами, які переносять комахи, такими як малярія та денге.

Британські розвідники прокоментували скандал з Тимуром Івановим – заступником глави міноборони РФ – якого звинувачують у хабарництві.

Незавершена робота австрійського художника Густава Клімта “Портрет фройляйн Лізер” була продана на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Ця картина, втрачена майже століття тому і відома лише з чорно-білих фотографій, була віднайдена у приватній колекції.

У кінотеатрах Польщі стартує кінотеатральний прокат українського фільму “Я, “Побєда” і Берлін”, створеного за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна.