Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 348 населених пунктів

Джерело: “Укренерго”

Станом на 2 лютого – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишається 348 населених пунктів по всій території України.

В ніч на 2 лютого росіяни безпілотниками атакували дві підстанції НЕК “Укренерго”. Знеструмлювались побутові та промислові споживачі в м. Кривий Ріг та окремі промислові споживачі в Дніпровському регіоні.

Зокрема, є нові пошкодження через обстріли в мережах Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Херсонської областей.

Вчора, 1 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований ввечері, його рівень був на 0,8% нижче, ніж 31 січня.

Сьогодні станом на 9:00 рівень споживання електроенергії на 1,8% нижче за відповідний показник вчора 1 лютого.

Попри потепління, зима триває і загальний рівень споживання залишається високим. Тому в “Укренерго” закликали українців споживати електроенергію ощадливо.

Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Виникнення дефіциту в енергосистемі не прогнозується.

Протягом доби на теплових електростанціях в поточний ремонт вийшли 2 енергоблоки.

Імпорт електроенергії здійснюється протягом доби з Польщі, Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 2 475 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 687 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Експорт сьогодні відсутній.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.

Військовослужбовець ЗСУ Михайло Савицький із позивним “Скрипаль”, який має польське коріння, звернувся до поляків та українців, та наголосив, що “все, що відбувається на кордоні, – це лише політика”, а ми повинні об’єднатися, щоб перемогти нашого ворога.

Всього за добу російські загарбники 19 разів обстріляли населені пункти Донецької області, внаслідок чого одна людина загинула та ще 8 дістали поранення.

За даними видання The New York Times (NYT), під час відступу українських воїнів з Авдіївки, від 850 до 1000 солдатів могли потрапити в російський полон або вважаються зниклими безвісти.