Через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 424 населені пункти – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Станом на 11 жовтня – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишаються 424 населені пункти по всій території України.

Зокрема, через бойові дії є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

Водночас споживання електроенергії продовжує збільшуватись відповідно до зменшення температури, що є характерним для жовтня.

Відтак, вчора, 10 жовтня, середньодобова температура була на 7,3 °C нижчою, ніж у вівторок 3 жовтня, а найбільше споживання у вечірні години було на 12% більшим відповідного показника 3 жовтня.

Є збільшення споживання і в межах цього тижня: вчора, при зменшенні температури на 0,3°C максимум споживання у вечірні години виріс на 2,3% у порівнянні з понеділком, 9 жовтня.

Після планового ремонту в роботу повернувся один блок на атомній станції. На теплових електростанціях в аварійний ремонт виведено 2 блоки, для компенсації втраченої потужності натомість включено один блок.

На інших об’єктах генерації ще триває ремонтна кампанія.

Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини. Загальний обсяг 1244 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 350 МВт.

Експорт здійснюються до Словаччини та Молдови з загальним обсягом 375 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 181 МВт.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.