Через бойові дії загалом знеструмлено 401 населений пункт України – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Через ворожі обстріли загалом в Україні без електроенергії залишається 401 населений пункт.

Зокрема, внаслідок обстрілів росіянами є нові пошкодження у мережах на Харківщині. Аварійно-відновлювальні роботи відбуваються за безпечної ситуації та з дозволу військових.

Відновлено живлення всім споживачам, яких було знеструмлено внаслідок ракетного обстрілу у Львівській області.

Крім того, вчора, 15 серпня, зафіксовано технічне ускладнення в роботі обладнання підстанції 330 кВ у Рівненській області. Були знеструмлені 23 тис. споживачів міста Рівне. Через 20 хвилин живлення споживачів відновлено в повному обсязі.

Водночас у вівторок, 15 серпня, вечірній максимум споживання збільшився на 3% у порівнянні з понеділком 14 серпня. Це дорівнює обсягам виробництва двох енергоблоків.

В “Укренерго” зазначили, що одночасне ввімкнення десятків тисяч кондиціонерів сильно перевантажує енергосистему, оскільки через масштабні ремонти на багатьох електростанціях можливість залучати додаткові потужності суттєво обмежена.

Відтак, у компанії закликали українців ощадливо споживати електроенергію.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.