Через футболку «Make Russia small again» спортсменку з Литви дискваліфікували з ЧС

Джерело: 15min.lt
Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).
Цей напис був її способом нагадати про російську агресію в Україні. Спортсменка пояснила, що серед майже 800 учасників на чемпіонаті є велика команда російських спортсменів, яких допустили до змагань.
Дудайте також вийшла на змагання з українським прапором, на якому були написані слова підтримки Україні: “Боріться за свої переконання, як Україна бореться за свою свободу”.
Вона зазначила, що це перший випадок, коли російських спортсменів допускають до міжнародних змагань, і вона не згодна з таким рішенням.
Спочатку Дудайте отримала попередження від Міжнародної федерації функціональних видів спорту (IF3), а потім організатори чемпіонату погрожували дискваліфікацією всій литовській збірній, якщо Дудайте не залишить змагання.
Після цих погроз вона вирішила знятися зі змагань і опублікувала в соціальних мережах фото, на якому сидить у футболці з написом “Make Russia small again” і написала:
“Вони сказали, що моя участь ображає росіян. Я сподіваюся, що Україна переможе і дійсно їх образить”.

Джерело: 15min.lt
Дудайте розповіла, що про участь російських спортсменів стало відомо місяць тому. Росіяни мали брати участь як “нейтральні спортсмени”, але угорські організатори не дотримали слова: на одній зі сторінок організаторів був пост із відкритим привітанням росіян, російський прапор і текст, який відкрито вітав росіян з приїздом на змагання.
“Як тільки почався конкурс, ми побачили, що вживається назва Російської держави, ми це почули. Я бачив, що в одного хлопця теж був російський прапор на футболці. Це означало, що організатори не дотримали своєї обіцянки, що Росія почне як нейтральна країна”, – зізналася Дудайте.
Вона зазначила, що деякі з українських спортсменів, які займаються функціональними видами спорту, зараз на фронті, а Україна не змогла направити своїх представників через війну. Водночас російські спортсмени продовжують змагатися, що, на думку Дудайте, є неприпустимим.
Після цього Литовська федерація функціонального спорту офіційно підтримала рішення Дудайте. Федерація заявила, що через недотримання організаторами обіцянки про “нейтральний статус” для російських спортсменів, усі члени литовської збірної вирішили відмовитися від участі в чемпіонаті.
- На фестивалі циркового мистецтва Salieri Circus Award в Італії українку Анну Петренко виключили зі списку учасників після протесту проти запрошення до журі керівника Московського цирку Максима Нікуліна.
- Офіційні особи Паралімпіади заборонили спортсменці збірної США українського походження Оксані Мастерс виступати з української наліпкою у формі серця на шоломі.
- Українській каноїстці Анастасії Рибачок не дозволили плисти на своєму човні, навіть після того, як спортсменка заліпила напис “I am Ukrainian”. На змаганнях вона виступала на чужому човні.
- Спортсменку-біженку Маніжу Талаш дискваліфікували зі змагань з брейк-дансу на Олімпійських іграх за накидку з написом “Free Afghan Women”.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.