Через місяць після відкриття Нотр-Дам вже відвідало понад 800 тисяч людей

Джерело: Le Parisien

Відреставрований після пожежі собор Нотр-Дам де Парі, який знову відкрився для широкої публіки всередині грудня, відвідало вже понад 800 000 людей.

“Це величезний успіх, при чому з хорошими відгуками. Навіть після довгого очікування на вулиці люди вражені побаченим”, – розповіли працівники собору.

За їхніми підрахунками, мільйонний рубіж Нотр-Дам має подолати у найближчі кілька днів. Зараз у собор заходять в середньому 32 відвідувача за хвилину. Близько двох третин візитів здійснюються без бронювання, у порядку живої черги. У перші дні через ажіотаж навколо відкриття люди проводили в очікуванні на вулиці до 3 годин.

У собор можна потрапити також зареєструвавшись онлайн безкоштовно, однак можливості забронювати час дуже швидко вичерпуються.

Як зазначається, всередині туристи залишаються в середньому тридцять хвилин, що на десять хвилин довше, ніж до пожежі.

Вхід до пам’ятки залишається безкоштовним. Наприкінці жовтня минулого року міністр культури Рашида Даті заявила, що хоче стягувати з туристів плату за вхід, оскільки це допомогло б зібрати кошти на реставрацію інших церков країни. Однак Паризька єпархія засудила таку ініціативу. На їхню думку, собор є діючим храмом, а тому вхід до нього має залишатись безкоштовним.

Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.

За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.