Через негоду без електропостачання залишились 355 населених пунктів
Джерело: Міненерго
Станом на 15 грудня в Україні через негоду знеструмлено 355 населених пунктів. Через бойові дії та технічні причини – ще 445.
Загалом ситуація в регіонах наступна:
Харківська область – через негоду в області на ранок без напруги залишається – 136 населених пунктів (43,4 тисячі абонентів), через бойові дії – 16,4 тисячі споживачів. Через обледеніння пошкоджені 250 опор, проїзд до яких ускладнений сильною ожеледицею і заметами на дорогах. Енергетики працюють, залучаючи до роботи дорожні і комунальні служби.
Також внаслідок несприятливих погодних умов увечері відключилася повітряна лінія 330 кВ, при цьому відключилися два автотрансформатори на підстанції 330 кВ НЕК “Укренерго”, які було заживлено від дизельних генераторів. За кілька годин автотрансформатори було приєднано. Пошкодження повітряної лінії виявлено за 10 км від підстанції.
Донецька область – унаслідок негоди станом на 9:00 без електропостачання 221 населений пункт (116,4 тисячі абонентів). За добу знеструмлено 12 населених пунктів – 15,5 тисячі точок обліку. З урахуванням відключених через бойові дії – без електропостачання залишається 344 населених пункти (236 тисяч користувачів).
Дніпропетровська область – через метеоумови за добу знеструмлювались 9 тисяч споживачів, дали напругу – 8,3 тисячі абонентів. Загалом в області залишаються знеструмленими 4,2 тисячі клієнтів.
Полтавська область – унаслідок складних погодних умов без електропостачання 19 населених пунктів – 4,4 тисячі споживачів.
Сумська область – через негоду знеструмлено 16 населених пунктів (близько тисячі споживачів). Всього, з урахуванням відключених через бойові дії, без електропостачання залишається 75 населених пунктів (4,8 тисячі користувачів).
Черкаська область – через погодні умови без світла 11 населених пунктів (1,4 тисячі точок обліку).
Чернігівська область – внаслідок негоди станом на 9:00 знеструмлено 3 населених пункти – близько тисячі споживачів, через бойові дії без електропостачання – 19 населених пунктів (1,3 тисячі абонентів).
Кіровоградська область – унаслідок несприятливих погодних умов станом на 9:00 без електропостачання 2 населених пункти, 150 абонентів.
Запорізька область – через технічні причини знеструмлено 1, 5 тисячі споживачів, при цьому заживили 1,7 тисячі клієнтів. Без електроенергії залишається близько 28 тисяч абонентів).
Київська область – через технічні причини станом на 9:00 годину без напруги 2,9 тисячі споживачів.
Миколаївська область – через технічні причини знеструмлено 23 абоненти.
Херсонська область – в обласному центрі знеструмлено 14,7 тисячі споживачів. В області залишаються без напруги 45 населених пунктів (близько 26 тисяч точок обліку).
У Міненерго додали, що ситуація в енергосистемі країни стабільна та контрольована, а застосування графіків планових відключень не передбачається.
- НЕК “Укренерго” стала повноправним членом Асоціації Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E. Це означає, що Україна стала невід’ємною частиною “енергетичного Євросоюзу”.
Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.
Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.
“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.
Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.