Через негоду без електропостачання залишились 355 населених пунктів
Джерело: Міненерго
Станом на 15 грудня в Україні через негоду знеструмлено 355 населених пунктів. Через бойові дії та технічні причини – ще 445.
Загалом ситуація в регіонах наступна:
Харківська область – через негоду в області на ранок без напруги залишається – 136 населених пунктів (43,4 тисячі абонентів), через бойові дії – 16,4 тисячі споживачів. Через обледеніння пошкоджені 250 опор, проїзд до яких ускладнений сильною ожеледицею і заметами на дорогах. Енергетики працюють, залучаючи до роботи дорожні і комунальні служби.
Також внаслідок несприятливих погодних умов увечері відключилася повітряна лінія 330 кВ, при цьому відключилися два автотрансформатори на підстанції 330 кВ НЕК “Укренерго”, які було заживлено від дизельних генераторів. За кілька годин автотрансформатори було приєднано. Пошкодження повітряної лінії виявлено за 10 км від підстанції.
Донецька область – унаслідок негоди станом на 9:00 без електропостачання 221 населений пункт (116,4 тисячі абонентів). За добу знеструмлено 12 населених пунктів – 15,5 тисячі точок обліку. З урахуванням відключених через бойові дії – без електропостачання залишається 344 населених пункти (236 тисяч користувачів).
Дніпропетровська область – через метеоумови за добу знеструмлювались 9 тисяч споживачів, дали напругу – 8,3 тисячі абонентів. Загалом в області залишаються знеструмленими 4,2 тисячі клієнтів.
Полтавська область – унаслідок складних погодних умов без електропостачання 19 населених пунктів – 4,4 тисячі споживачів.
Сумська область – через негоду знеструмлено 16 населених пунктів (близько тисячі споживачів). Всього, з урахуванням відключених через бойові дії, без електропостачання залишається 75 населених пунктів (4,8 тисячі користувачів).
Черкаська область – через погодні умови без світла 11 населених пунктів (1,4 тисячі точок обліку).
Чернігівська область – внаслідок негоди станом на 9:00 знеструмлено 3 населених пункти – близько тисячі споживачів, через бойові дії без електропостачання – 19 населених пунктів (1,3 тисячі абонентів).
Кіровоградська область – унаслідок несприятливих погодних умов станом на 9:00 без електропостачання 2 населених пункти, 150 абонентів.
Запорізька область – через технічні причини знеструмлено 1, 5 тисячі споживачів, при цьому заживили 1,7 тисячі клієнтів. Без електроенергії залишається близько 28 тисяч абонентів).
Київська область – через технічні причини станом на 9:00 годину без напруги 2,9 тисячі споживачів.
Миколаївська область – через технічні причини знеструмлено 23 абоненти.
Херсонська область – в обласному центрі знеструмлено 14,7 тисячі споживачів. В області залишаються без напруги 45 населених пунктів (близько 26 тисяч точок обліку).
У Міненерго додали, що ситуація в енергосистемі країни стабільна та контрольована, а застосування графіків планових відключень не передбачається.
- НЕК “Укренерго” стала повноправним членом Асоціації Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E. Це означає, що Україна стала невід’ємною частиною “енергетичного Євросоюзу”.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.