Через негоду знеструмлено близько 400 населених пунктів у десяти областях

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

26 листопада у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський зауважив, що нині на значній території країни надзвичайно складні погодні умови. Сотні населених пунктів тимчасово знеструмлені.

Особливо складно в південних регіонах України.

Зеленський закликав усіх громадян України бути максимально обережними, за потреби звертатися до державних і комунальних структур. І запевнив, щойно буде можливо, енергетики відновлять подання електрики всім містам і селам, у яких через негоду є тимчасове знеструмлення.

Президент поінформував, що станом на цей час це близько 400 населених пунктів у десяти областях. Зокрема, в Одеській, Миколаївській, в Кіровоградській, в Черкаській, Київській областях уже розгорнуті та працюють оперативні штаби.

Також на дороги виведено спецтехніку.

Зараз, коли так складно, коли такі умови, усі ми маємо бути особливо вдячними тим, хто тримає оборону нашої держави, хто здійснює українські наступальні операції, хто на бойових позиціях, на бойових постах, чергує в мобільних вогневих групах та в усіх інших наших підрозділах, які бережуть Україну, життя нашої держави й нашу незалежність, — наголосив він.

Глава держави зауважив, що наразі працюють і працюватимуть цілодобово підрозділи ДСНС України, Національна поліція, комунальні служби та місцева влада.

Зауважимо, за інформацією “Укренерго”, внаслідок ускладнення погодних умов знеструмлено 386 населених пунктів у 10 областях. До відновлення залучено бригади обленерго.

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.