Через похолодання рівень споживання електроенергії зріс – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Сьогодні, 12 березня, через похолодання рівень споживання електроенергії дещо зріс, одначе дефіциту в енергосистемі не передбачається.
Відтак, станом на 10:00 споживання зросло майже на 9% у порівнянні з тим же часом 11 березня. Вчора вечірній максимум споживання був на 2,4% вищим, ніж у попередній робочий день. Причина зростання – похолодання на 4°C та щільна хмарність, яка впливає на зниження виробітку СЕС.
Вчора в енергосистемі в денні години був зафіксований профіцит (надлишок) електроенергії. На запит “Укренерго” було активовано аварійну допомогу від оператора енергосистеми Польщі PSE. З 10:30 до 14:00 PSE викуповував надлишки української електроенергії загальним обсягом 1488 МВт*год.
Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, достатньо для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Дефіцит в енергосистемі не прогнозується.
Експорт: протягом доби в Словаччину, Угорщину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг 6 446 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 450 МВт.
Імпорт: у ранкові та вечірні години зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 1 692 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 350 МВт.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна вимагає від Росії негайного виконання вимог резолюції Ради керуючих МАГАТЕ, а у разі відмови – наполягатиме на посиленні санкцій.
- Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) більшістю голосів підтримала розроблений Україною проєкт резолюції щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що за час окупації росіянами Запорізької АЕС зафіксовано понад 150 грубих порушень експлуатації станції.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.