Через посилення антиросійських санкцій Індія почала купувати більше нафти у США

Джерело: Bloomberg

Нафтопереробні підприємства Індії будуть отримувати більше нафти зі США після того, як через посилення санкцій проти РФ довелось шукати нові джерела постачання.

Державні компанії Bharat Petroleum Corp. і Indian Oil Corp., а також провідна приватна нафтопереробна компанія Reliance Industries Ltd. придбали близько 7 мільйонів барелів американської сирої нафти, яку вони отримають у квітні. Це буде найбільший місячний обсяг з травня минулого року.

Потоки російської сирої нафти до Індії різко зросли після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, і виробник ОПЕК+ досі залишається найбільшим постачальником для країни Південної Азії, але жорсткіші санкції США призвели до зупинки вантажів, а знижки зменшилися. Індія також нещодавно збільшила закупівлі з Саудівської Аравії.

Більшість американської сирої нафти, закупленої цього місяця, була West Texas Intermediate Midland, і, за словами трейдерів, вартість поставки дорожча, ніж барелі з Близького Сходу. Російська нафта Sokol, яку можна порівняти з WTI Midland, найбільше постраждала від збоїв.

WTI Midland може виробляти більше бензину та дизельного пального — видів пального, споживання яких, як очікується, зросте в найближчі місяці через рух людей на місцеві вибори, зростання виробництва електроенергії та збирання врожаю, заявили представники індійського нафтопереробного заводу.

“Враховуючи проблеми, з якими стикаються з імпортом Sokol, не дивно, що індійські нафтопереробні заводи звертаються до американської WTI Midland як до легкої альтернативи”, — сказав Ділан Сім, аналітик промислового консультанта FGE.

За словами Сіма, на американську сиру нафту припадало 10% імпорту Індії в 2021 році, але за останні два роки ця частка впала до 4%, оскільки Росія збільшила свою частку ринку.

Інші сорти російської сирої нафти, включаючи Urals із західних портів країни, також постраждали від жорсткішого застосування санкцій. Два танкери, що перевозять сорт, простоюють біля узбережжя Індії вже кілька тижнів.

За даними Kpler, зібраними Bloomberg, минулого місяця Індія імпортувала російську сиру нафту на рівні близько 40 мільйонів барелів — або майже 30% від загального обсягу закупівель нафти та конденсату в країні. За 2023 рік частка Росії на ринку Індії становила в середньому 39%.

  • Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.

Протягом дня, 24 квітня, російській війська здійснили шість обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 23 вибухи.

В середу ввечері, 24 квітня, в Миколаєві здетонували невідомі вибухові пристрої, внаслідок чого поранені п’ятеро співробітників ДСНС.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Представник репера Каньє Веста повідомив, що той планує запустити порностудію Yeezy, можливо, цього літа.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.