Через потепління рівень споживання електроенергії знизився – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Через потепління споживання електроенергії знизилося, однак загальний рівень – все ще залишається високим.
Вчора, 4 січня, добовий максимум споживання був ввечері. Його показник був на 0,9% нижчим, ніж у середу 3 січня. Проте загальний рівень споживання залишається високим. Це характерно для зимового періоду, але створює додаткове навантаження на енергосистему.
Тому в “Укренерго” закликали споживати електроенергію ощадливо.
Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.
Протягом доби були обстріляні ворогом теплоелектростанція в східному регіоні та теплоелектроцентраль у південному. Є пошкодження обладнання.
На інших теплових електростанціях та електроцентралях в аварійний ремонт вийшли 2 енергоблоки, один з них вже повернувся в роботу. В східному регіоні через технічні порушення вимикалась одна з теплоелектроцентралей. Через 2,5 години ТЕЦ повернулась в роботу.
Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.
На ранок через бойові дії та з інших причин без світла залишається 416 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській та Черкаській областях. Знеструмлено одне вугледобувне підприємство в Донецькій області.
Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
В Кіровоградській області відновлено енергопостачання всіх споживачів, які вчора були знеструмлені під час ракетної атаки. Через негоду на ранок знеструмлено 67 населених пунктів.
У Волинській – 44 н.п., в Рівненській області – 19 н.п. В Донецькій області залишаються знеструмленими понад добу 4 населені пункти.
Через технічні пошкодження є знеструмлені споживачі у Дніпропетровській та Одеській областях.
Експорт сьогодні здійснюється у нічні години мінімального споживання до Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 1 548 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 316 МВт.
Імпорт електроенергії здійснюється вдень зі Словаччини. Загальний обсяг 22 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 3 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.
- Станом на ранок 5 січня в енергосистемі України дефіциту електроенергії не спостерігається й не прогнозується на поточну добу.
- На Черкащині уламки збитих ворожих БпЛА пошкодили лінії електропередач, унаслідок чого в деяких населених пунктах виникли проблеми зі світлом.
- Глава Міненерго України Герман Галущенко зауважив, що Україна може завдати ударів по нафтогазовій інфраструктурі РФ, якщо Росія атакуватиме українську енергосистему.
Перший транш кредиту ЄС для України більше не включатиме 5,9 мільярда євро оборонного фінансування виробництва безпілотників, а натомість покриє 3,2 мільярда євро бюджетної підтримки.
Вже цього місяця Данія передасть Україні 15 000 далекобійних артилерійських пострілів. Партнери зреагували на запит Києва та переспрямували частину фінансування з боєприпасів короткої дальності на далекобійні артилерійські рішення.
Перший заступник військового омбудсмана Руслан Циганков заявив, що наказ головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського про обов’язкову ротацію військових після 60 діб на позиціях у більшості випадків не виконується. Такий висновок зробили за результатами розгляду скарг військовослужбовців.
У Кремлі обговорюють можливість нової хвилі мобілізації після виборів до Держдуми у вересні. Причиною називають нестачу особового складу на фронті та зниження темпів набору контрактників.
Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.