Україна може атакувати нафтогазову інфраструктуру Росії – Галущенко

Джерело: Politico

Глава Міненерго України Герман Галущенко зауважив, що Україна може завдати ударів по нафтогазовій інфраструктурі РФ, якщо Росія атакуватиме українську енергосистему.

Український міністр розповів, що окупанти регулярно здійснюють кібератаки на українські електромережі і, як очікується, взимку посилить ракетні обстріли.

Заява Галущенка про відповідь на обстріли повторює слова президента України Володимира Зеленського, який місяць тому сказав, що на російські таки взимку буде “відповідь”.

На запитання про те, чи може ця “відповідь” включати атаки на нафтогазову інфраструктуру РФ, Галущенко відповів ствердно.

“Це було б справедливо. Відповідаючи [на атаку Росії], ми відповімо тим же підходом, атакуючи їхню енергетичну інфраструктуру”, – сказав він.

Галущенко применшив ідею про те, що атаки на здатність Росії видобувати або транспортувати нафту і газ призведе до стрибка цін, сказавши, що інші виробники можуть компенсувати пропозицію.

“Атаки на інфраструктуру не були б настільки критичними для цін, особливо коли ви говорите про газ і нафту. Я маю на увазі, що це те паливо, яке можна купити не тільки в Росії. Я впевнений, що світ міг би впоратися”. – сказав Галущенко.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.