Через великі втрати росіяни на ТОТ займають цивільні лікарні під військовв шпиталі
Джерело: Центр національного спротиву
Медичні установи, розташовані поблизу фронту на тимчасово окупованих територіях, майже не надають медичну допомогу місцевому населенню. Це відбувається через значні втрати серед окупантів.
Військові госпіталі РФ не можуть впоратися з обсягом поранених військових. У зв’язку з цим окупанти продовжують незаконну практику обмеження доступу цивільного населення до медичних послуг, а цивільні лікарні перетворюються на військові шпиталі.
У Центрі національного спротиву зазначають, що при цьому росіяни залишають невелику кількість цивільних осіб у цих лікарнях з метою використовувати їх як “живий щит”.
Відомо, що окупанти захоплюють все більше цивільних медичних закладів у тимчасово окупованих районах Запорізької області. Зокрема, у Токмацькому районі цивільні лікарні заповнюються пораненими росіянами із різних ділянок фронту.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни продовжують змушувати українців отримувати паспорти РФ. Відтак, загарбники не надаватимуть медичну допомогу тим мешканцям, які не мають російських документів.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни призначили понад 400 нових так званих “суддів”, аби посилити тиск на цивільних.
- Одразу після звершення псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники почали реалізовувати раніше заморожені рішення, спрямовані на погіршення добробуту населення.
- У тимчасово окупованому н. п. Нове (Запорізька область) окупанти використовують приватні подвір’я де проживають цивільні люди, як вогневі позиції для розміщення військової техніки та особового складу.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.