Через великі втрати росіяни на ТОТ займають цивільні лікарні під військовв шпиталі
Джерело: Центр національного спротиву
Медичні установи, розташовані поблизу фронту на тимчасово окупованих територіях, майже не надають медичну допомогу місцевому населенню. Це відбувається через значні втрати серед окупантів.
Військові госпіталі РФ не можуть впоратися з обсягом поранених військових. У зв’язку з цим окупанти продовжують незаконну практику обмеження доступу цивільного населення до медичних послуг, а цивільні лікарні перетворюються на військові шпиталі.
У Центрі національного спротиву зазначають, що при цьому росіяни залишають невелику кількість цивільних осіб у цих лікарнях з метою використовувати їх як “живий щит”.
Відомо, що окупанти захоплюють все більше цивільних медичних закладів у тимчасово окупованих районах Запорізької області. Зокрема, у Токмацькому районі цивільні лікарні заповнюються пораненими росіянами із різних ділянок фронту.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни продовжують змушувати українців отримувати паспорти РФ. Відтак, загарбники не надаватимуть медичну допомогу тим мешканцям, які не мають російських документів.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни призначили понад 400 нових так званих “суддів”, аби посилити тиск на цивільних.
- Одразу після звершення псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники почали реалізовувати раніше заморожені рішення, спрямовані на погіршення добробуту населення.
- У тимчасово окупованому н. п. Нове (Запорізька область) окупанти використовують приватні подвір’я де проживають цивільні люди, як вогневі позиції для розміщення військової техніки та особового складу.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.