Через ворожі обстріли та технологічні порушення знеструмлено споживачів у 7 областях України – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України

Внаслідок ворожих обстрілів та низки технологічних порушень без електроенергії залишаються абоненти у 7 областях України.

Зокрема, на Донеччині через ворожі обстріли вимикалося чотири повітряні лінії електропередачі, що призвело до знеструмлення понад 5 тисяч абонентів. Ремонтні роботи проводяться з дозволу військових.

У Сумській області внаслідок ранкового ракетного обстрілу відключено близько 100 споживачів. Ремонтні роботи розпочнуться з дозволу військових.

Залишається також знеструмленою частина споживачів у Запорізькій, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

У Кіровоградській області через пошкодження вимикалася повітряна лінія 330 кВ. Лінію було заживлено в автоматичному режимі, відключень споживачів при цьому не було.

Крім того, у Тернопільській області з технологічних причин вимикалася повітряна лінія 110 кВ, що призвело до знеструмлення 5 підстанцій 110 кВ та відключення світла у 49 тисяч побутових споживачів. Лінію повернуто в роботу, споживачі заживлені.

Водночас генерація електроенергії повністю покриває споживання. Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який може відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

За минулу добу експорт до Словаччини склав 4 664 МВтгод, до Молдови – 1 903 МВтгод. Імпорт відсутній.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.