Через заборгованість без електропостачання можуть залишитися 2,2% киян — Yasno

Джерело: пресслужба Yasno

Станом на сьогодні у Києві нарахували 28 тисяч боржників за електропостачання. Споживачі підлягають відключенню, адже заборгували 206 млн грн.

Протермінована заборгованість за електроенергію споживачів з Києва та Дніпропетровської області становить понад 1,246 млрд гривень.

На інфографіці показали, як навіть незначна кількість абонентів формує значні обсяги боргу.

Раніше уряд зняв мораторій на заборону відключень боржників (за винятком тимчасово окупованих територій, а також територій, де ведуться активні бойові дії).

Так, по Києву 28 тисяч боржників підлягають відключенню за борги, вони заборгували 206 млн гривень. Тоді як по Дніпропетровській області відключеними за борги можуть бути 46 тисяч боржників, їх сумарний борг становить 417,5 млн гривень.

Ми вкотре наголошуємо на важливості своєчасної оплати рахунків — це єдиний спосіб уникнути накопичення боргів, а значить і відключень. Якщо ви не згодні з нарахуванням боргу, просимо звірити правильність показань лічильника з ОСР, — мовили у повідомленні.

Водночас у компанії нагадали, якщо відразу оплатити всю суму боргу немає змоги, можна реструктурувати борг, тоді як окремі категорії населення мають право оформити субсидію.

Зауважимо, компанія-енергопостачальник Yasno з Києва планує розпочати відключення боржників від електроенергії з 29 січня. Про це повідомив генеральний директор компанії Сергій Коваленко під час національного телемарафону, коментуючи скасування Кабміном мораторію на відключення комунальних послуг та нарахування пені населенню.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.