Член ЦВК Юрій Буглак, який півтора року проживає у США, подав у відставку

Джерело: “Главком”

Сьогодні, після реєстрації депутатами від фракції “Європейська Солідарність” постанови про звільнення з посади члена ЦВК Юрія Буглака, посадовець подав заяву про відставку.

Тепер нардепи мають проголосувати за відповідне рішення.

У фракції вважають, що інформація, яку оприлюднили журналісти проєкту “Схеми”(“Радіо Свобода”), є приводом для відповідного кадрового рішення, принаймні з позиції моралі та етики.

У заяві фракції “ЄС” зазначається, що всі посадові особи, які отримують зарплатню з бюджету України, зобов’язані знаходитися на своєму робочому місці і зупинити практику проведення засідань онлайн, оскільки “онлайн війни не виграються”.

“Українські вояки звільняють українську землю своїми життями. Так само і силові органи – зокрема, Державне бюро розслідувань має нарешті повернутися зі Львова, куди евакуювалося 24 лютого 2022 року, і працювати повноцінно в Києві, представляючи свої позиції в судах столиці, а не в Личаківському суді міста Львова, як це триває досі”, – йдеться у заяві фракції “Європейська Солідарність”.

Нагадаємо, що за даними розслідувачів проєкту “Схеми”, член Центральної виборчої комісії Юрій Буглак виїхав з України за 12 днів до повномасштабного вторгнення РФ і відтоді не повертався до України. Він проживає з родиною в США (штат Флорида).

Як з’ясували журналісти, протягом усього 2022 року Буглак отримував зарплату та інші виплати. Сумарно йому нарахували півтора мільйона гривень, в тому числі матеріальну допомогу з держбюджету “для вирішення соціально-побутових питань”.

А з весни 2023 року член ЦВК взяв декретну відпустку зі збереженням посади.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.