Фракція «Європейська Солідарність» ініціює звільнення Юрія Буглака з посади члена ЦВК
Джерело: пресслужба “ЄС”
Фракція “Європейська Солідарність” ініціює постанову Верховної Ради України щодо звільнення з посади члена Центральної виборчої комісії Юрія Буглака, який півтора року проживає у США й продовжує отримувати зарплату з держбюджету України.
У фракції вважають, що інформація, яку оприлюднили журналісти проєкту “Схеми”(“Радіо Свобода”), є приводом для відповідного кадрового рішення, принаймні з позиції моралі та етики.
У заяві фракції зазначається, що всі посадові особи, які отримують зарплатню з бюджету України, зобов’язані знаходитися на своєму робочому місці і зупинити практику проведення засідань онлайн, оскільки “онлайн війни не виграються”.
“Українські вояки звільняють українську землю своїми життями. Так само і силові органи – зокрема, Державне бюро розслідувань має нарешті повернутися зі Львова, куди евакуювалося 24 лютого 2022 року, і працювати повноцінно в Києві, представляючи свої позиції в судах столиці, а не в Личаківському суді міста Львова, як це триває досі”, – йдеться у заяві фракції “Європейська Солідарність”.
Зазначимо, що, за даними розслідувачів проєкту “Схеми”, член Центральної виборчої комісії Юрій Буглак виїхав з України за 12 днів до повномасштабного вторгнення РФ і відтоді не повертався до України. Він проживає з родиною в США (штат Флорида).
Як з’ясували журналісти, протягом усього 2022 року Буглак отримував зарплату та інші виплати. Сумарно йому нарахували півтора мільйона гривень, в тому числі матеріальну допомогу з держбюджету “для вирішення соціально-побутових питань”.
А з весни 2023 року член ЦВК взяв декретну відпустку зі збереженням посади.
- Народний депутат від партії “Слуга народу” Андрій Холодов ще в січні 2023 року виїхав з України і з того часу не повертався. Протягом шести місяців він не відвідує засідання Верховної Ради і не голосує.
- Народний депутат України від фракції “Слуга народу” та заступник комітету ВР з питань національної безпеки Юрій Арістов перебував у середині липня у 5-зірковому готелі на Мальдівах.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.