Чоловіка, якого вважають реінкарнацією Будди, звинувачують у сексуальному насильстві

Джерело: CNN

За даними місцевої поліції, у Непалі суперечливого духовного лідера Раму Бахадура Бомджана, прихильники якого вважають його реінкарнацією Будди, заарештували за звинуваченнями в сексуальному насильстві.

Бомджана, якого місцеві ЗМІ називають “хлопчиком Будди”, заарештовано у вівторок, 9 січня, ввечері під час “переховування у справі про сексуальну експлуатацію неповнолітньої”.

Ордер на його арешт видано ще у 2020 році “у справі про сексуальне насильство над неповнолітньою дівчиною”, яка нібито жила як черниця в його ашрамі.

Поліція повідомила, що вистежила 34-річного хлопця на околиці Катманду та “заарештувала його, коли він намагався втекти”. 

У 2005 році, у віці 15 років, Бомджан пішов у джунглі, щоб молитися протягом 10 місяців, повідомляли тоді місцеві ЗМІ. Його послідовники одного разу стверджували, що він робив це без їжі, сну та води.

Ці твердження ніколи не були незалежно перевірені, але деякі люди почали вихваляти його як реінкарнацію Сіддгартхи Ґаутами, який народився в Непалі близько 2500 років тому й пізніше став відомий як Будда.

До Бомджана приїжджали тисячі людей з усієї країни та сусідньої Індії, щоб побачити його, коли він був у джунглях. Він почав проповідувати приблизно через два роки, привернувши аудиторію з приблизно 3000 осіб під час своєї першої проповіді. Потім він і його прихильники створили мережу ашрамів навколо Непалу, присвячених його вченню.

Але останніми роками Бомджану висували звинувачення в правопорушеннях. У 2019 році під час розслідування зникнення чотирьох його послідовників у його ашрамі влаштували обшук.

У середу, 10 січня, поліція повідомила, що “проводяться подальші розслідування та пошуки послідовників, які зникли з ашраму Бомджана в різний час”.

Єврокомісія заявила про посилення реагування на “мову ворожнечі” на цифрових платформах та має намір докласти всіх зусиль, щоб історія з анулюванням результатів президентських виборів у Румунії через цифрові втручання не повторилась під час наступних волевиявлень.

На Волині працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили помічника лісничого та двох інженерів лісового господарства, які під виглядом сухостою та пошкоджених дерев планували зрубати ділову деревину вищого класу.

У Китаї дослідники встановили зв’язок між різким припиненням комунікації, відомим як “гоустінг”, і схильністю до самоушкоджень серед підлітків. Це явище, коли людина несподівано припиняє спілкування без пояснень, може завдати серйозної шкоди психічному здоров’ю молодих осіб.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.

Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.