Чоловіка, якого вважають реінкарнацією Будди, звинувачують у сексуальному насильстві

Джерело: CNN

За даними місцевої поліції, у Непалі суперечливого духовного лідера Раму Бахадура Бомджана, прихильники якого вважають його реінкарнацією Будди, заарештували за звинуваченнями в сексуальному насильстві.

Бомджана, якого місцеві ЗМІ називають “хлопчиком Будди”, заарештовано у вівторок, 9 січня, ввечері під час “переховування у справі про сексуальну експлуатацію неповнолітньої”.

Ордер на його арешт видано ще у 2020 році “у справі про сексуальне насильство над неповнолітньою дівчиною”, яка нібито жила як черниця в його ашрамі.

Поліція повідомила, що вистежила 34-річного хлопця на околиці Катманду та “заарештувала його, коли він намагався втекти”. 

У 2005 році, у віці 15 років, Бомджан пішов у джунглі, щоб молитися протягом 10 місяців, повідомляли тоді місцеві ЗМІ. Його послідовники одного разу стверджували, що він робив це без їжі, сну та води.

Ці твердження ніколи не були незалежно перевірені, але деякі люди почали вихваляти його як реінкарнацію Сіддгартхи Ґаутами, який народився в Непалі близько 2500 років тому й пізніше став відомий як Будда.

До Бомджана приїжджали тисячі людей з усієї країни та сусідньої Індії, щоб побачити його, коли він був у джунглях. Він почав проповідувати приблизно через два роки, привернувши аудиторію з приблизно 3000 осіб під час своєї першої проповіді. Потім він і його прихильники створили мережу ашрамів навколо Непалу, присвячених його вченню.

Але останніми роками Бомджану висували звинувачення в правопорушеннях. У 2019 році під час розслідування зникнення чотирьох його послідовників у його ашрамі влаштували обшук.

У середу, 10 січня, поліція повідомила, що “проводяться подальші розслідування та пошуки послідовників, які зникли з ашраму Бомджана в різний час”.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.